Aroma terapi için hangi yağlar kullanılır?

Rahatlamak ve özellikle gündelik stresten uzaklaşmak için aroma terapi ideal bir yöntemdir. Masaj, kişilerin negatif elektiriği atmaları için önerilen bir çözümdür. Fizik tedavi için etkili bir yol olan aroma terapi, kaliteli otellerin sunduğu hizmetler arasında yer almaktadır.

Eski yıllarda ilk olarak Mısır’da kullanılan ve mumyalama işlemi esnasında devreye giren aroma terapi, günümüzde çok daha fazla çeşite sahip bir rahatlama şeklidir. Çeşitli bitkilerin yağlarından faydalanılarak yapılan terapinin özellikle eklem ve sırt ağrılarını giderici özelliği bilinmektedir.

Aroma terapi için hangi yağlar kullanılır?

Kullanılacak olan yağlar mutlaka kaliteli olmalıdır. Kaliteli yağ kullandığınız aroma terapi masajında alacağınız etki yüksek olacaktır.

  • Gül yağı
  • Portakal yağı
  • Yasemin yağı
  • Nane yağı

Tüm bu yağların ağrılara iyi gelmesinin yanı sıra cilt sağlığı için de etkili olduğu bilinmektedir. Sağlıklı bir cilde ve ruha sahip olmak için düzenli olarak aroma terapi yaptırmanız önerilir. Böylece kendinizi ruhen, mental açıdan hafiflemiş hisseder, kişisel başarılarınızda daha üst seviyelerde olabilirsiniz. Çeşitli problemler karşısında farklı çözümler üretiyor olabilirsiniz, önerimiz; bu çözümlerden birinin de aroma terapi olmasıdır.

Aroma terapi uygulanışı nasıl olmalı?

Öncelikle cildin hazırlanması gerekir, yağların uçucu olması nedeniyle çok sıcak veya çok soğuk ortamlarda uygulanmaması gerekir. Yağların etkisinin tam olarak hissedilmesi için aroma terapi sonrasında hemen duş alınmamalıdır. Etkisi uzun süre sürdüğü için cildin tamamen yenileniyor olması avantajdır. Uygulama öncesinde ölü derilerden tamamen arınmanın önemli olduğunu, gözeneklerin açık olması gerektiğini bilmeniz gerekiyor.  Kullanılacak olan yağ mutlaka esansiyel olmalıdır. Ucuz yağların gerçek olmadığını, aroma terapi yağlarının yüksek fiyatla satıldığını bilmelisiniz. Ucuz yağlarla aroma terapi yaparsanız etkisinin düşük olacağını da göze almanız gerekir.

İlginizi Çekebilir:  Yumurta, Bezelye ve Çilek Maskesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir