Ateş Düşürücü Bitkisel Tedaviler

Ateş vücut için çok zararlı bir şey olarak gösterilir. Çünkü yüksek ateş vücutta kesinlikle bir zarar vererek yoluna ilerler. İç organların işleyişinde sorunlar çıkarabilecek ateş kalıcı zararlar da verebilir. Çünkü vücudun bir ısı altında çalışması normal koşullara bağlanmıştır. Bunun dışındaki koşullar hem iç organların işleyişine, hem de yapısal sorunların da ortaya çıkmasına sebep olacaktır. Bunu engellemenin birkaç yolu vardır ancak ilaç yardımı ile kimyasal bir şekilde bu sorunu ortadan kaldırmak istemiyorsanız, imdadınıza yetişecek bitkileri aşağıda yazıyor olacağım. Biz doktorların genel anlamda bir ilaç önerme şekli vardır ancak bu noktada alternatif tıbbın yararlarından da haberdar olmanızı istiyorum.

Portakal ile ateşi…

Portakal ile ateş dindirmek mümkündür. Portakal birçok soruna deva olduğu gibi ateş sorunu için de karşımıza çıkmakta. Bu şifalı meyvenin bu özelliği fazla bilinmez ancak doğru kullanımında ateş sorununu da ortadan kaldırdığını göreceksiniz. Sizin için portakal bire bir ilaç olarak karşınıza çıkacak. Bu önerime kulak vererek kendiniz için güzel bir şey yapabilirsiniz. Portakal kabuklarını kaynatarak suyunu içerek ateş sorununa çare bulabilirsiniz. Doğru kullanım olarak bu tarifi sizlere verebilirim.

Zencefil de çok…

Zencefil de çok yararlı bir madde olarak söylenebilir. Çünkü zencefil genel anlamda ateşli hastalıklarda tekrar stabil hale dönebilmek için yaygınca kullanılan bir malzemedir. Siz de vereceğim doğru kullanımı ile ateş sorunundan bir çırpıda kurtulabilirsiniz. Zencefilin herhangi bir içecek içindeki direkt kullanımı bu amacımıza uygun sonuçlar verecektir. Hem lezzetli, hem de şifalı içecekler size önerimdir.

İlginizi Çekebilir:  Ses Kısılması Bitkisel Çay Tedavisi

Nane Limon kabuğu…

Nane limon kabuğu da çok şifalı bir birleşim olarak gösterilebilir. Çünkü bu birleşim her hasta olduğumuzda annelerimiz tarafından bize önerilen ve yapılan bir karışımdır. Tam da aynı karışım ile birlikte ateş sorununuzu da ortadan kaldırabilirsiniz. Sizin için verebileceğin en net tarif bu şekilde olacaktır. Nasıl olsa herkesin bir tarifi ve annesinden gördüğü bir çözüm vardır diye düşünüyorum bu konuda. Siz de bu ciddi sorun karşılığında bitkisel çözümler elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir