Bal ile Yüz Parlatıcı Cilt Maske Tarifi – Faydaları

Bal, besin olarak ne kadar faydalı bir besinse aynı şekilde cilt için de önemli bir maske malzemesi olarak dikkate alınabilir. Birçok cilt güzelleştirici, sivilce sorunlarına çözüm ve de yağlanma ile ilgili problemlerde ana malzememiz her zaman bal olduğu gibi bu maskemizde de bal kullanımı yapacağız. Rahatlıkla bulup kullanabileceğiniz malzemeler ile cilt maskesi yapmak elbette oldukça hoş olacaktır.

Yüz ve cildinizden yana soluk olmasından şikayetçi iseniz rahatlıkla bu maskeyi uygulayabilir ve sorunun çözümü için düzenli olarak kullanabilirsiniz. Üstelik de oldukça rahat bir şekilde malzemeleri bulup, maskeyi hazır hale getirmeniz kolay olacaktır.

Tüm malzememiz:

  • 2 çay kaşığı bal
  • Ve 1 çay kaşığı limon suyundan oluşmaktadır.

Elde edeceğiniz bir kase yardımı ile bal ve limonu bir güzel karıştırarak yüzünüze sürebilirsiniz. Gördüğünüz üzere ne hazırlanmasında ne de malzemelerin bulunması konusunda en ufak sıkıntı çıkarmayacak bir cilt parlatma maskesi…

Maskeyi yüzünüze sürdükten sonra ise 15 dakika bekletip ardından rahatlıkla soğuk su ile durulamanızı öneriyorum. Soğuk su ile durulama işlemi diğer maskelerdeki ılık su durulamasından farklı görünse de burada çok daha faydalı olacaktır.

Yine bir diğer maskemize geçtiğimizde ise, ana malzemenin yine bal olduğunu göreceğiz.

Bu maskemizin belirgin özelliği ise, ciltteki pürüzleri gidermek üzerinedir. Cildinde çokça pürüz bulunduğundan şikayetçi bir kişinin evinde bulunan malzemeler ile rahatlıkla hazırlayabileceği bu maskenin malzemelerini aşağıdan öğrenebiliriz.

İlginizi Çekebilir:  Sütün Cilde Faydaları ve Nelere iyi gelir?

Malzemeler:

  • 1 tane salatalık
  • 2 çay kaşığı ise bal

Hazırlanışı:

Öncelikle bize salatalığın suyu lazım olacak bu nedenle bir rende yardımı ile salatalığı rendeliyoruz. Daha sonra ise suyunu bir köşeye alıp bal ile karıştırıyoruz. Bu maskeyi 1 ay boyunca düzenli olarak uyguladığınız takdirde olumlu değişikliğin farkına rahatlıkla varabilir hale geleceksiniz. Hemen her akşam rahatlıkla uygulanabilecek olan bu maske, süre bakımından pek dayanıklı olmadığından dolayı ise az az yapıp taze olarak uygulamanızda fayda olacaktır. Karışımı yüzünüze sürdükten 20 dakika sonra durulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir