Bel kayması belirtileri nelerdir?

Bel Kaymasının Belirtileri

İlk olarak hiç bir şekilde fark edilmeyen duruma değinmek istiyorum. Zira bazen bu bel kayması sorunu hiç bir ağrıya neden olmaz. Yani sinsi sinsi kenarda durur ve ancak radyografi testleri gibi durumlarda fark edilir. Onun dışında ilk aşamada hiç bir belirtisi olmaz. Ağrı duyulması ise kalçanın üst noktasında yer alan bir bel çukuru vardır, tam olarak o bölgede hissedilir. Eğer bu şekilde bir ağrı varsa ilk aşama diyebiliriz. Ama bazı durumlarda ağrı o denli fazla olur ki ayaklara, hatta yetinmeyip topuklara kadar gidebilir. Buda adamı mahveder. Bu ağrılara ek olarak o bölgelerde uyuşma, hissizleşme gibi durumlarda yaşanabilir.

Bel Kaymasında Nasıl Tedavi Yapılır?

Bu konuda üç şekilde tedavi seçeneği vardır. İlk tedavi yöntemi ilaçtır ve ben bu yöntemi çok seviyorum. Dert yok, tasa yok… Kullan ilacı bitsin. İkinci tedavi yöntemi fizik tedavi şeklindedir ki buda gene benim için iyi bir seçenek. Ama üçüncü yöntem yani ameliyat yöntemi beni her zaman korkutan bir seçenek olmuştur. Bu aşamada umut ediyorum ki bel kayması yaşayan herkes ilaç tedavisi ile durumu toparlasın.

Bel Kaymasına Bilinçsiz Müdahale

Benimde bizzat aldığım bir çok öneri olmuştu bu konuda. Yok şu adama git, yok şunu bastır gibisinden herkes bir şeyler söylemişti. İyi ki de hiç birini dinlememişim. Zira bu tür ilk ve bilinçsiz müdahaleler durumu daha beter hale getirebiliyor. Yani normalde doktora gitsen ilaçla çözülecek olay, bu tür yanlış durumlar ile ameliyat ile çözülür bir hale gelebiliyor. Dolayısıyla başınız yok yere iş açmış oluyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  Karpal tünel sendromu nedir, nasıl geçer?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir