Bezelyeli Cilt Maskesi Nedir Nasıl Yapılır?

Bitkisel cilt maskeleri çoğu kişi tarafından en fazla tercih edilen maskeler olarak dikkat çekmektedir. Bunun böyle olmasının en önemli sebeplerinden birisi ise dikkat ettiğimiz zaman insanların bitkiye ve doğaya olan güveni olarak dikkat çekmektedir. Bu güven doğrultusunda sizlere faydalı maske tarifleri ve tavsiyeleri vermeye devam edeceğim. Şimdi karşınızda cilde parlaklık veren bir sebze maskesi var. Ana malzeme olarak bezelye kullanacağımız bu maskenin yapımı ise gayet kolay.

Bezelyeli Cilt Maskesi Malzemeleri:

  • 1 çorba kaşığı kadar un
  • Yarım çay bardağı ayçiçeği yağı
  • 1 adet yumurta akı
  • 2 su bardağı taze olmasında fayda olacak bezelye
  • Ve son olarak yarım çay bardağı kadar da üzüm pekmezi

Gördüğünüz üzere malzemelerin hepsi birbirinden farklı ve de ilginç görünmekte. Ancak bu maske ciddi anlamda bitkisel ve de işe yarama olasılığı yüksek olan bir maskedir. Rahatlıkla her yerde bulabileceğiniz malzemelerden oluşması da işin en güzel tarafıdır. Şimdi daha fazla uzatmadan gelelim hazırlanışa.

Bezelyeli Maske Hazırlanışı:

Bezelyeleri doğrudan kullanmamız mümkün olmadığından dolayı yapmamız gereken en öncelikli işlem bezelyeleri ezmek olmalıdır. Bezelyeleri rahatlıkla bir çatal ya da benzeri bir materyalle rahatlıkla ezebilirsiniz. Ezme işlemi tamamlandıktan sonra rahatça karışım yapabileceğiniz bir kaba aktarmanız iyi olacaktır. Aktardıktan sonra diğer malzemeleri de ekleyerek sağlıklı bir maske yapmak için karışımı hazır edebilirsiniz. Ardından maskeyi yüzünüze uygulayabilirsiniz. Uygulama sonrasında 15 dakika kadar beklemeniz yeterli olacaktır ardından yıkayabilirsiniz. Bu tür bitkisel cilt maskeleri cilde daha canlı bir hava katacaktır. Bir hafta ile on gün arasında bir defa kullanmanız bezelye maskesi için yeterlidir.

İlginizi Çekebilir:  Cildi Dinlendirici Maske

Bu tür cilt maskeleri elbette çoğaltılabilir ancak cilt konusunda fazla çeşide karışmamakta fayda vardır. Bunu da göz önünde bulundurarak kendinize düzenli olarak kullanabileceğiniz ve cildinize uygun cilt maskeleri uygulamanız gerekmektedir. Bu doğrultuda cildinizin zamanla daha iyi bir hal aldığını görebilirsiniz. Birden fazla ve karışık maskelerden oluşan uygulamalar ile ise cildinizi daha da yıpratabilirsiniz. O nedenle güvendiğiniz maskeler her zaman favoriniz olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir