Burkulma Çeşitleri Nelerdir?

Burkulma çeşitleri, günlük yaşantımız arasına sıkışmış ve bu sıkıntılar ile birlikte yoğun bir ağrıya sebebiyet vermiş bir kemik hareketleri ile oluşmaktadır. Yürür iken bir tümseğe takılan ayağınız burkulabilir, akabinde bileğinizin de burkulması olasıdır. Günümüzün büyük tedavi süreçleri, ayak ve ayak burkulmaları üzerine yoğunlaşmıştır.

Hızlı Bir Koşu!

Hızlı bir koşu yaptığınızı düşünün ve bu koşu esnasında ayağınızın bir anda burkulduğunu, akabinde sizin de koşma işleminizin kesildiğini belirtelim. Bu süreç, bir ayak burkulmasına örnektir. Ayağınızın burkulmasında oluşan süreç, yalnızca ayağınız ile ilgili bir durum değildir aslında. Günümüzün sıkıntıları arasında en çok görülen burkulma şikayetleri, bu tip ayak burkulmalarından oluşmaktadır. Kolunuzun burkulması, kol bileğinizin burkulması ve bu sürecin devamında oluşan süreçler gibi pek çok burkulma çeşidi vardır.

Çeşitler İçin Dikkatli Olun!

Ayağınızın burkulması, sizin tüm gününüzü mahvedebilir! Bunun süreci ise, genellikle bileğinizin zedelenmesi ile oluşan bir ağrı modelidir. Ayağınıza basamaz, dengenizi toplayamazsınız. Bir yerden destek alarak, dayanak bularak yürümek istersiniz lakin bu da sizi yormak için yeterli bir sebeptir. Günümüzde tıbben oluşturulmuş olan tedavi yöntemleri, evinizde yapacağınız burkulma tedavisi yöntemlerinden daha etkilidir. Bilinir ki, burkulmalar kemik sıkıntılarından ziyade bileğinizin hasar görmesi ile olunan bir sıkıntıdır. Ayakkabı modellerini tercih eder iken, bu konuda sizi yormayacak tasarımları tercih etmeye dikkat etmelisiniz!

İlginizi Çekebilir:  Diyabet Hastalarında Ayak Bakımı nasıl yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir