Çayla Göz Banyosu Yapmak!

İnsanların çayı içmekten baka, farklı yöntemler dahilinde kullandığını duymuşsunuzdur. Misal çay posası ile yapılan makyaj malzemeleri ve masaj ürünleri gibi kullanımlar, sadece birkaçıdır çay kullanımının. İnsanların ne denli bu ürünü kullandığını irdelemeden önce, çayın faydalarından bahsetmeliyiz. Siyah çayın, içmek dışında bireysel bir fiziksel ürün olarak kullanılması, ciddi katkı sağlıyor. Göz banyosu denen şey ise, tam olarak da burada başlıyor.

Çayın Göz Banyosu İle Kullanılması

Göz banyosu, genellikle yorgun gözleri kapsayan bir banyodur. Gözleriniz kanlı ise, uykusuzluktan dolayı yorgun ise, yahut hava şartlarından dolayı farklı ağrılarınız var ise göz tarafından oluşturulduğuna inandığınız, siyah çay banyosu sizin için büyük bir yardım olabilir! Çay ile göz banyosu yapmanın, farklı yöntemleri vardır. Bu yöntemlerden birincisi, demlenmiş ve serinlemiş bir çayı fincana dökmek ve bir fincan ılık çay ile pamuk bulundurmak. Pamuk aracılığı ile gözlerinize masaj yaparak, ortalama 10 yahut 15 saniyelik sürelerde göz kapaklarınıza masaj yapabilirsiniz. Gözlerinizin bakımına doktorların da izin verdiği çay, insanların etkili bir şekilde bakım yapmasına olanak tanır. Bu sayede kişisel bakımın da etkileri düzenlenmiş olur. Antioksidan desteğine sahip olan çay, gözlerin çevresindeki bozulmaları da düzeltir. Dolayısı ile iyi bir bakım ürünüdür aynı zamanda!

Diğer Yöntem Nedir!

Gözlerin daha etkin bir şekilde dinlenmesi için, bir bardak soğuk çaya bakın. Bardağı yere koyun ve üzerine çökerek çayın içini izleyin. Böylece çayın etkisini gözlerinizde hissedecek, rahatlayacak ve beyazlık elde edeceksiniz gözlerinizin çevresinde.

İlginizi Çekebilir:  Limonun Göze Faydaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir