Cildi Dinlendirici Maske

Cildinize yeteri kadar özen göstermediğiniz zamanlarda yorulduğunu ve eskisi kadar sağlıklı, dinç bir cilde sahip olmadığınızı fark edebilirsiniz. Bu tür durumları atlatmak ve eski sağlığınıza kavuşmak hatta daha iyi bir cilde sahip olmak için ise bir takım maskeleri uygulayabilirsiniz. Genel olarak en önemli tavsiyem ise cildinize doğal ürünlerden yapılmış maskeleri uygulamanız yönündedir. Bu doğrultuda kullanabileceğiniz en güzel maskelerden birisini şimdi tarif edeceğim.

Şimdi detaylı bir şekilde malzemelerimizi verelim:

  • 100 gram kadar yoğurt
  • 5-6 damla havuç yağı
  • 1 tatlı kaşığı kadar zeytinyağı
  • Ve 1 tane de yumurta sarısı

Gördüğünüz gibi evinizde elinizi dolaba atsanız rahatlıkla sahip olabileceğiniz malzemelerdir.

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri öncelikle bir kaba koyup karıştırmanız gerekmektedir. Maskenin en iyi şekilde yüze sürülebilecek kıvama gelmesi açısından yoğurdu az ya da çok ekleyerek kıvamı kendiniz tutturabilirsiniz. Ancak bu maskeyi taze olarak uygulamak daha yararlı olacağından dolayı tek kullanımlık yapmanızda fayda olacaktır. Bu doğrultuda tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra boynunuza ve yüzünüze sürebilirsiniz. Ciltte 15 ile 25 dakika arası beklemesi yeterli olacaktır. Daha fazla ya daha az süre ile bekletirseniz sağlıklı bir sonuç alamayabilirsiniz. Bu süre geçtikten sonra normal bir şekilde yüzünüzü durulayıp maskeden arınabilirsiniz. Şimdi gelelim faydalarına. Bu maskenin en önemli özelliklerinden birisi de yüzünüzün bronzlaşmasını daha kolay hale getirmesidir. Özellikle de yaz aylarında dengeli bir şekilde bronzlaşmak istiyorsanız bu maskeyi uygulayarak gerekli korunmayı gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Patates ile Cilt Maskesi

Pürüzsüz bir görünüme de katkısı olan bu maskenin asıl görevi ise bahsettiğimiz üzere cildi korumak üzerinedir. Yine yaz aylarında cildinizin fazlaca kuruması ve güneşe karşı savunmasız kalmasını bu maske ile önleyebilirsiniz. Bir yandan bronzlaşırken diğer yandan ise cildinizin korunup aynı zamanda dinlenmesini sağlayabilirsiniz. Besleyici ve nemlendirici etkisi ile kesinlikle yaz aylarının vazgeçilmez bir maskesi olarak bu maskeyi sizlere öneriyorum.

Kendi imkanlarınız ile rahatlıkla evinizde uygulayabileceğiniz bu maskeleri unutmamanızı ve haftada bir iki defa uygulamanızı cildiniz için sizlere tavsiye etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir