Cildi Sıklaştıran Ev Yapımı Maske

Özellikle de orta yaştan itibaren ortaya çıkan cilt sarkması ve solukluğu ile ilgili olarak evinizde yapabileceğiniz bir maskeyi önermek istiyorum. Cildi sıklaştıran ve daha dinç tutan bu cilt maskesinin malzemelerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Maskenin yapımı için de eviniz oldukça uygundur, mutluluğu başka yede aramayın diyorum ve malzemelere geçiyorum.

Malzemeler:

  • Ayva çekirdeği
  • Ve ılık su

Gördüğünüz üzere malzemelerimiz oldukça az hatta hiç bile diyebiliriz. 1 tane ayva bulup çekirdeklerini ayıklamanız bu maskeyi yapabilmeniz için yeterli olacaktır. Şimdi gelelim hazırlanışına. Bu belki biraz daha zahmetli görünse de sonuçta yapılamayacak bir şey değil, buyurun.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Öncelikle ayvanın çekirdeklerini özenle ayıklayın ve bir kaba koyun. Bu konuda sizlere kahve fincanını tavsiye etmek istiyorum. Oldukça kullanışlı ve işimize yarayan bir yapısı olacaktır. Şimdi ayva çekirdeklerini kahve fincanına koyduğunuzu farz ederek, fincanın ağzına kadar ılık su koymanızı rica ediyorum. Eveeet… Gelelim bekleme kısmına. Bu şekilde 2 gün boyunca çekirdekleri bekletmeniz gerekecektir. Tam anlamı ile kıvama gelmesi için 48 saatlik bir bekleme uygundur. Daha sonra iki gün sonrasında jöle kıvamına geldiğiniz göreceksiniz. İşte tam da aradığımız kıvam bu olacaktır.  Uygulamaya geçmeden önce yüzünüzün temiz olmasında fayda vardır. Bu nedenle sadece bu maskemiz için değil hemen tüm cilt maskeleri için uygulamadan önce cildinizi sabun yardımı ile tertemiz bir şekilde yıkmaya özen gösterin.

İlginizi Çekebilir:  Cilt Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Sonrasında ise artık maskenizi uygulayabilirsiniz. 20 dakika kadar yüzünüzde kaldıktan sonra artık ılık su ile durulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra bir de soğuk su ile durulama işlemi yapabilirsiniz ama kesinlikle sabun kullanmamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Daha sonra yatarken yüzünüze nemlendirici sürebilirsiniz. Ancak bu durumda sabah kalktığınızda cildinizi sabun ile temizlemenizde fayda olacaktır çünkü aksi halde yüzünüzde nemlendirici kalması üstelik de bu nemlendirici e vitamini içeriyorsa, yüzünüzde güneş lekeleri oluşmasına sebep olacaktır.

Gördüğünüz üzere tek bir ayvadan dahi isterseniz kendinize sıklaştırıcı bir cilt maskesi yapabileceğiniz rahatlıkla öğrenmiş oldunuz, siz de evinizde bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir