Çillerin Oluşumunu Önlemek

Çillerin oluşumu nasıl önlenir, çilleri nasıl kaybedebiliriz, çiller neden oluşur, çilleri azaltmak gibi konularda yardıma ihtiyacını olduğunu biliyoruz. Anlatımlarımızı ve tariflerimizi dikkatlice dinleyerek çil oluşumunu önleyebilir, en aza indirebilir ve hatta tamamen kurtulabilirsiniz. Bazı kişilerde çiller bir güzellik objesi olarak görülürken bazı bayanlarda veya erkeklerde ise istenmeyen vücut lekeleri, güneş lekeleri olarak adlandırılabiliyor.

Çiller ve güneş lekelerinin oluşumunu önlemek için;

Mümkün olmadıkça direkt güneş ışığı almamaya özen gösteriniz, yaz aylarında özellikle daha fazla belirginleşen ve yüzün, omuzların geneline yayılan çiller, renkleri açık sarıdan koyu kahverengi tonlarına dönmektedir ve rahatsız edici olabilmektedir. Yaz aylarında çok gerekli olmadıkça öğlen saatlerinde, güneş tepede yani en kavurucu olduğu saatlerde dışarı çıkmayınız. Eğer illaki çıkmanız gerekiyor ise muhakkak en az 30 veya 50 faktörlü bir güneş koruyucusu kullanınız.

Kullandığınız güneş koruyucularını seçerken cilt yapınız ile uyuşup uyuşmadığını muhakkak kontrol ediniz. Hatta mümkünse bir cildiye hekiminin tavsiyesi üzerine güneş kremi alınız. Güneş kremleri 1-2 saatlik güneş görme aşamasından sonra etkilerini yitirmektedirler. Bu yüzden yaz aylarında dışarıda gezerken bile yanınızda bulundurup, 1,5 – 2 saat aralıklar ile güneş kreminizi yeniden sürünüz. Cildinizi tahriş etmeden ve fazla yormadan bu işlemleri uygulayınız.

Unutmayınız; Eğer uğraşlarınıza rağmen geçmeyen güneş lekeleriniz var ise, onlarla barışmayı öğrenin ve onlar ile mutlu olmaya çalışın. Kimse sizi çilleriniz var diye dışlamaz. Belki çilleriniz size gereğinden fazla yakışıyordur he ne dersiniz? 

İlginizi Çekebilir:  Yağlı Ciltler için Elma ve Badem Maskesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir