Cilt Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Kimi insanlar, yaz aylarında yandıktan sonra kış aylarında ciltlerinin tekrar eski haline dönmesini isteyebilirler. Bu oldukça doğal bir durumdur. İnsanların ciltlerini beyazlatabilmek için bir takım yöntemler bulunmaktadır. Ancak bu yöntemler belli insanlar üzerinde uygulandığında etkisini gösterecektir. Bunun sebebi ise, cilt rengi zaten belli bir tonun üzerinde koyu olan kişilerin cildini bu yöntemle beyazlatmasının mümkün olmamasıdır. Bu sebeple cilt rengi belli bir tonun üzerinde koyu olan kişilerin, bu cilt beyazlatma yöntemlerini kendi üzerlerinde denememelerini tavsiye ediyorum.

Cilt Neler Yaparak Beyazlatılabilir?

Cilt beyazlatmanın birden fazla farklı yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemleri, yaz mevsiminde bronzlaştıktan sonra ya da hiç bronzlaşmamak için kullanabilirsiniz. Sayacağımız yöntemleri düzenli bir şekilde uyguladığınızda mutlaka olumlu geri dönüş alacaksınız.

Yüz bölgenize haftada en az 1 defa peeling işlemi uygulamalısınız. Peeling işlemi hem cildinizi temizleyecek hem de cildinizdeki ölü tabakaları atacaktır. Bu sebepten dolayı peeling işlemi bu noktada önem arz etmektedir.

Doğal yöntemler ile…

Doğal yöntemler ile cildiniz için güzel bir şey yapabilirsiniz. Örneğin cildinize bir miktar yoğurt sürün ve ardından 20 dakika kadar bekleyin. Daha sonra bu yoğurdu cildinizden süt ile temizleyebilirsiniz. Bu işlem cilt beyazlatma konusunda oldukça etkilidir. Cildinizin rengini açmak için, bir adet salatalığın suyunu çıkarın, ardından da içine bir miktar bal koyduktan sonra cildinize sürün ve ardından bir süre bekleyin. Daha sonra bu karışımı temizleyin.

İlginizi Çekebilir:  Hıyar (salatalık) Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

Alternatif bir yöntem olarak…

Alternatif bir yöntem olarak, uyumadan önce bir adet limonu ikiye ayırın ve tüm yüzünüze masaj yapar gibi sürün. Ardından da yüzünüzü hiç yıkamadan yatın. Daha sonra sabah uyandığınızda yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Bu yöntem de yüzünüzdeki renk değişimi için oldukça etkili bir yöntemdir.

Bu yöntem ile de…

Bu yöntem ile de kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz. İki çorba kaşığı kadar unu bir kâseye koyun ve kıvam alana kadar su koyarak iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı yüzünüze masaj yaparak sürün ve 10 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir