Cilt ve Yüzdeki Lekeler için Karbonat Maskesi

Cilt yüzeyinde oluşan lekelerin nedeni güneş olabileceği gibi, doğuştan oluşan sorunlar da cildin pürüssüz olmasını engelleyebilir. Özellikle kumral ve sarışın insanlarda cildin çillerle veya çeşitli lekelerle dolu olması, kusursuz bir güzellik arayanların hüsranla karşılaşmasına neden olabilir. Cildin bu lekelerden kurtulması için çeşitli lazer operasyonları yapılabildiği gibi, evde doğal maske tarifleri ile de bu problemi aşabilirsiniz. Söz konusu cilt olduğunda, doğal olanını seçmek gerekir. Çünkü cilt, oldukça hassas ve kolay etkilenebilir yapısı ile dikkatli olmanız gereken bir alan. Karbonatın beyazlatıcı etkisini kullanarak, hem kozmetik ürünlere para harcamaktan hem de lazerle işlem yaptırarak risk almaktan kaçınmanız önemlidir. Sizlere cilt beyazlatıcı mükemmel bir maske tarifi vereceğimiz bu yazımızda, bu maskenin kesinlikle göz çevresine sürülmemesi gerektiğini bilmenizi istiyoruz.

Maske için malzemeler nelerdir?

Kusursuz, lekesiz bir cilt için evde yapabileceğiniz cilt lekeleri için özel karbonat maskesi tarifi şu şekilde;

  • Bir çay kaşığı karbonat
  • Bir yemek kaşığı yoğurt
  • Bir çay kaşığı zeytinyağı
  • 3 damla kadar limon suyu

Maske nasıl hazırlanır?

Tüm bu malzemeleri bir kapta karıştırın, uygulama için hassas bir fırça bulmanız gerekiyor. Veya elinizle de yüzünüze bu maskeyi sürebilirsiniz. Sadece lekelerin üzerine sürmeyi denemeyin çünkü beyazlatıcı etkisi yüksek olduğu için lekenin etrafını beyazlatır, cilt tonunuzla arada denge kalmayabilir. Bu nedenle göz ve dudak çevresi hariç tüm yüzünüze uygulamanız gerekir. Ortalama 5 dakika kadar bekletmeniz yeterlidir. Ilık su ile durulamanız gerekir. Asla sabun kullanmayın.

İlginizi Çekebilir:  Süt Tozu ile Cilt Maskesi Nasıl Yapılır

Cilt için diğer öneriler nelerdir?

Limon suyu, karbonat, maya ve yoğurt cilt için oldukça faydalıdır. Cildinizin yaşlanma belirtilerinden, sivilcelerden, lekelerden ve kırışıklıklardan uzak kalması için her ay mutlaka bu maskeyi denemelisiniz. Bu karışıma kuru maya ekleyerek cildinizin elastikeyini korumasını sağlamak elinizde. Eğer sivilce sorunları ile çok fazla uğraşıyorsanız, sadece karbonat ve su ile yapacağınız kremsi karışımı sivilcelerinizin üzerine sürerek 5 dakika bekletmeyi denemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir