Denizde Kulağa Su Kaçması

Tatil denilince akla gelen üçlü deniz, kum ve güneştir şüphesiz. Özellikle de içinde bulunduğumuz yaz ayları denizle iç içe olduğumuz zamanlardan. Serinlemek için en doğru tercihtir denize girmek. Tabi ters durumlar da yaşanabilir bu esnada. Kulağa su kaçması bu durumlardan biridir.

Yüzerken kulağımıza kaçan su pek çoğumuzun tadını kaçırmakta. Çeşitli yöntemler deneriz. Ama bazı insanların kulak yapılarından dolayı kulağa su kaçma olayı daha sık olabilir. Dolayısıyla tatil, deniz onlara yeterince haz vermez. Sürekli problem oluşturan bu durumdan köklü bir çözümle kurtulmak isterler. Tüm aile denizde eğlenirken birimiz sürekli dışarıda problem çıkaran bir kulakla uğraşmak istemeyiz elbette.

Kulağa su kaçması hadisesi yalnızca denizde başımıza gelmez. Havuzda ve hatta duşta bile kulağımıza su kaçabilir. Bu sorunla çok sık karşılaşanlar öncelikle kulağa su girmesine engel olmalıdırlar. Bunun için de kulaklık kullanılabilir. Marketlerde ya da spor malzemeleri satan yerlerde bulabileceğiniz çeşitli markaları olan bu ürünler, kulaklarınıza su kaçmasını önleyerek daha rahat yüzmeniz için ortam sağlar.

Deniz suyu ve havuz suyu arasında belirli farklılıklar vardır. Kısaca kulağınıza deniz suyu kaçmışsa çok da endişelenmenize gerek yok. Çünkü deniz suyu doğal ve temiz bir sudur. Tuz oranı yoğun olmadığı sürece kulağa bir zararı olmaz. Deniz suyu kaçan kulağınızı pamuklu bir çubuk yardımıyla temizleyebilir, kulaktan suyu çıkarabilirsiniz. Ya da tek ayak üstünde zıplayarak da çıkarabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Tinеr Gazyağı vе Bеnzin Zehirlenmelerinde Ne yapılır?

Havuz suyu için aynı şeyi söyleyemeyiz. Havuz suyunda klor olduğundan kulağa zarar vermesi mümkündür. Yine aynı işlemlerle suyu çıkarmayı deneyebilirsiniz. Ancak içiniz rahat etmiyorsa doktora başvurmanızı öneririz.

Böyle bir durumda başka neler yapılır merak ediyorsanız https://www.yasamsaglik.net/kulaga-kacan-su-nasil-cikartilir/ alt başlığımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir