Deri alerjisinin belirtileri nelerdir?

Egzersiz alerjisi, kişi spor yapıyorsa eğer efor harcıyorsa bu esnada yada spordan sonraki dinlenme aşamasında eğer vücudunda, derisinde yanma, batma, kızarma, kabarma gibi değişiklikler görülüyorsa, egzersiz alerjisi dediğimiz hastalık görülmektedir. Efor kaybına, spora, terlemeye ve hava şartlarına hava kirliliğine de bağlı olan bu deri alerjisi, egzersiz alerjisi kontrol altına alınmadığı taktirde ciddi sorunlar doğurabilmektedir. Bu belirtiler görüldüğü taktirde kendi başınıza yapacağınız şeyler kısıtlıdır. Derhal bir hekimden destek alınız.

Astım şikayeti olan kişiler, spordan koşudan önce nefes açıcı ilaç ve spreyler kullanmaları tavsiye ediliyor. Cilt alerjisi, Egzersiz, efor alerjisi olan kişilerde bu etkiler kendilerini genelde spordan sonraki bekleme aşamasında gösteriyor. Bu alerjinin oluşabilmesi için kişide temelde olan bazı hastalıkların tetiklenmesi gerekiyor. Deri alerjisi, Efor alerjisi, Egzersiz alerjisi, spor yapılan bölgedeki kirli havanın da etkisiyle şiddetini artırabilmektedir. Sıcak ve soğuk yiyecekler de deri alerjisini tetikleyen bazı unsurlar arasında.

Spor, Egzersiz alerjisinin belirtileri;

  • Vücutta yanma
  • Vücutta kızarma
  • Deride batma hissi
  • Tende kabarmalar ve kızarmalar

Nasıl müdahale edilmeli?

Eğer koşu yaparken yada spordan sonraki dinlenme aşamasında vücudunuzda bu tür kızarıklıklar görülüyorsa eğer derhal bir dermatolog (cildiye) hekimine başvurunuz.

İlginizi Çekebilir:  Kansеr Ağrısı ilе İlgili Önеmli Bilgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir