Diş ağrısı hangi sebeplerden olur?

Sizi sizden alan diş ağrıları neden oluyor bilmek ister misiniz? Belki şu anda dişlerinizden herhangi biri feci derecede ağrıyordur fakat bütün bu ağrının tek sebebi bakımsız dişler.. Ağız ve diş sağlığı aslında çok dikkat etmemiz gereken bir konudur ama nedense ülkemizde pek önemsenmemektedir bu konu. Vücuda giren besinlerin, yiyecek ve içeceklerin öğütüldüğü bu yer sizde de önemli bir mekanızma değil mi? Ona göre bakımlarını yapalım ve temiz tutalım.

Dişler neden ağrır, sebepleri nelerdir?

Diş ağrılarının büyük bir kısmı, bakım yapışmayan diş ve diş etlerinden meydana gelir. Eğer sürekli olarak diş ağrısı sorunu yaşıyorsanız muhtemelen ağız diş bakımınızı gerektiği gibi yapmıyorsunuzdur. Tabi bakımların dışında hastalık boyutunda olanları var ki bunlar için bir hekime görünmeniz gerekebilir.

Dişlerde ağrının temel sebebi, diş aralarında biriken bakterilerin temizlenmemesinden dolayı, dişleri çürütmesi ve bu çürüklerin diş eti iltihabına kadar giden boyutlara ulaşması sonucunda olur. Çürüyen dişler diş etlerinizi de çürütür, diş eti yaralanmaları yapar ve sağlıksız çalışan bu bölgeler, diş kökünüze kadar ilerlediği taktirde yani çene ve damak kemiklerinize ulaştığında dayanılmaz ağrılar sizi bekliyor demektir. Asıl önemli olan, bakteriler ve çürükler hızla yayılmadan önce önleminizi alıp düzenli olarak temiz tutmaktır. Başaramamış ve diş ağrısı çekmeye mahkum olmuşsanız eğer sitemizin sağ üst köşesinde bulunan arama kutucuğuna diş ağrısı nasıl geçer, diş ağrısı geçirme yöntemleri, diş ağrısına ne iyi gelir, ağız ve diş sağlığı gibi sayfalarımızı inceleyerek size uygun bir alternatif tedavi yöntemine ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Diş taşı temizletmek zararlı mıdır?

Sağlıklı günler dileriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir