Diş ağrısı nasıl geçer?

Diş ağrısı çeken herkese acil şifalar dileyerek yazımıza başlıyoruz. Biliyoruz ki diş ağrısı hiçbir ağrıya benzemez ve kişiyi çok zor durumlara sokabilir. Bu yüzden elimizden geldiğinde diş ağrısını azaltmanın yollarını, diş ağrısından kurtulmayı, evde diş ağrısı tedavisi yapmayı anlatmaya çalışacağız. Diş ağrısına nelerin iyi gelebileceğinden bahsedeceğiz. Umarız yazımız faydalı olur sizlere. Şu anda şiddetli diş ağrıları çekiyor olma ihtimalinizi göz önünde bulundurarak daha fazla uzatmadan diş ağrısı geçirme yöntemlerinden bahsedelim.

Yazımızın sonunda kendi diş ağrısından kurtulma öykünüzü ya da yöntemlerinizi yorum olarak belirtirseniz eğer buraya ekleyebiliriz ve sizin gibi bu hastalığa maruz diğer kişilere de yardım etmiş olursunuz.

Diş ağrısı nasıl geçer?

Aşağıda sizlere diş ağrısını geçirebilecek alternatif yöntemlerden bahsedeceğiz. Diş ağrınızı geçirmek için hiçbiri kesin çözüm olmamakla birlikte, ağrınızı en aza indirmeyi planlayan yöntemlerdir.

1- Karanfil;

Karanfil baharatı dış görünüşü itiabariyle de çürük bir dişi andırıyor. Adeta diş ağrıları için tasarlanmış bir ürün gibi. Kuru karanfil, diş ağrısı olan bölgeye uygulanıp bekletilirse lokal uyuşma sağlayıp o bölgeyi uyuşturarak ağrının hissini azaltmakla beraber antibakteriyel olduğu için de ağrıyan veya çürük olan dişin içerisi ve etrafındaki zararlı bakterileri yok edecektir. Karanfil, sizin gizli bir yardımcınız ve diş ağrılarında sürekli kullanabileceğiniz bir baharat çeşitidir.

Karanfilden tam performans alabilmek için diş üzerinde gereğinden fazla uzun süre beklemesi gerekiyor. İlgili bölgenin uyuşması ve içlere nüfuz etmesi gerekiyor. Bir diğer yöntem ise, 10 adet karanfil ezilerek öğütülür ve yarım ça bardağı sıcak suyun içerisinde uzun süre bekletilir. Bu su süzülerek alınır ve ağız içerisinde gargara yaptırılarak dişlerin arasındaki bakterileri öldürür, ağız içerisinde genel bir uyuşma sağlar. Hemen ardından süzdüğümüz posayı da dişin üzerine uygulayarak bekleyiniz. Bu sayede iltihaplar, antibakteriyel karanfil sayesinde küçülecektir ve hatta yok olacaktır. Bu suyu içmeyiniz çükü ishale yol acar.

İlginizi Çekebilir:  Diş Çekilmesi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

2- Diş ağrısına Sarımsak;

Sarımsakta antibakteriyel bir bitki olduğu için diş ağrısı ve iltihaplarında olumlu etkilerinden dolayı kendini göstermektedir. Bir kap içerisinde birkaç diş soyulmuş sarımsağı ezip tuz ile karıştırınız. Diş ağrısı olan bölgeye dikkatli ve geniş bir şekilde uygulayınız ve yeteri kadar bekletiniz. İltihapların neden olduğu diş ağrılarını dindirecek ve iltihapların ölmesine yok olmasına sebep olacaktır.+

3- Diş Ağrısına Sirke ve Tuzlu su

Sirke uygulaması, dolgusu olmayan kişilerde uygulanmalıdır. Eğer diş çürüklerinden dolayı dişiniz ağrıyorsa, sirke ile ağzınızı birkaç defa gargara yaparak dişinizdeki ağrının azalmasını ve ağzınızın dezenfekte edilmesini sağlayabilirsiniz. Dolgudan dolayı ağrıyan dişlerde sirkenin bir faydası olmayacaktır. Sirkeyi çürük dişlerinizde kullanınız. Ağız yaralarının ya da derisinin tahriş olmaması için sirke içerisine bir miktar su katarak etkisini azaltabilirsiniz.

Aynı işlemi tuzlu su ile de yapabilirsiniz. Diş ağrılarını uyşturacaktır. Tuzlu su ile gargara yapmak ağızdaki mikropları kıracaktır ve diş ağrınızı büyük ölçüde iyileştirecektir.

4- Diş ağrılarında Buz

Dişleri ağrıyanların buz kullandığını görmüşsünüzdür. Bilmiyorsanız biz açıklayalım. Şöyle ki; diş ağrılarında buz kullanmak her zaman için son yönteminiz olsun. Diş ağrılarınız eğer dayanılmayacak safhaya gelmişse ve her yolu denediyseniz ve sonuç alamadıysanız uygulayınız. Minik bir buz parçasını dişiniz ve damağınızın arasına koyarak ve erimesini bekleyerek buna dayanabilirseniz eğer ağrınızı geçici olarak azaltabilirsiniz. Bu yöntemi bizce sadece doktora yetişebilmek için yolda yapınız. Onun haricinde kullanılmasını önermiyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Takma Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

5- Çörek otu

Çörek otu direkt olarak diş ağrılarında kullanılarak tedavi sağlanmaz. Bu sadece bir ağrı önleme yöntemidir. Genel anlamda kuvvetlendirecek bir besindir. Çörekotu her hafta birer çay kaşığı olarak tüketilirse eğer diş ve diğer türlü ağrılarınızı önceden engelleyecek olan bağışıklığı size kazandıracaktır.

Bütün bu yöntemler, dişlerinizdeki ağrıyı evde geçirebilmeniz için  yazdığımız yöntemlerdir. Hiç birinin fayda etmemesi durumunda muhakkak bir diş hekiminden profesyonel destek alınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir