Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir?

Diş beyazlatma konusunda halk arasında bazı söylentiler dolaşmaktadır. Bunlardan birincisi ve en sık kullanılanı diş beyazlatma dişlere zarar verir, ya da diş beyazlatma işlemi dişlerin ömrümü azaltır, diş beyazlatmak dişin dış yüzeyindeki tabakayı kazıyarak dişin korumasız kaldığı gibi söylentiler vardır. Bunlar yanlış düşüncelerdir. Tamam elbette her tedavisinin her yeni bir uygulamanın bazı önemli hususları olacaktır fakat diş beyazlatma, genel anlamda dişlere zarar vermeyen bir uygulama çeşitidir.

Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir?

2 çeşit diş beyazlatma uygulaması yöntemi mevcuttur  Bunlardan birincisi dişlerimizi bir diş hekimi tarafından beyazlatmak. Yani bir diş hekimine giderek muayenehanede, yerinde yapılan lazer ve diğer kazıma temizleme yöntemleriyle yapılan diş beyazlatma yöntemlerini kullanarak dişleri beyazlatmak. Muayenehanede diş hekimi tarafından yapılan beyazlatma işlemi en iyi sonuçları verir. Diş hekiminin yaptığı diş beyazlatma uygulaması, 3-5 gün sonra tekrar yapılarak kalıcı bir beyazlık için ikinci bir uygulama ile daha sağlıklı bir beyazlama gerçekleştirilebilir.

İkinci bir yöntem ise; dişlerimizi evde kendi imkanlarımızla beyazlatmak. Evde yapılan diş beyazlatma uygulamaları, evde diş beyazlatmak, bitkisel diş beyazlatma uygulamaları hiç bir zaman anında sonuç vermeyecektir fakat düzenli ve sabırlı bir şekilde dişlere zarar vermeden diş beyazlatma uygulamalarına evde devam edilirse, diş hekimine gidilip diş beyazlatma uygulaması yaptırırcasına beyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Evde yapılan tedaviler genelde uzun süreli uygulamalar sonucunda beyaz dişlere ulaşılır.

İlginizi Çekebilir:  Takma Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Dişler nasıl beyazlatılır? Evde diş beyazlatma yöntemleri öğrenmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir