Diş Duşu Nedir? Nasıl Yapılır?

Ağız sağlığını çok fazla önemsemeliyiz. Sağlıksız bir ağızda pek çok sorun oluşur. Diş eti hastalıkları, çürümeler, ağız kokusu, ağız içi yaralar (aft) gibi hastalıklara rastlanır. Bu hastalıklar insan yaşamını kötü yönde etkiler ve yaşam kalitesini düşürür. Hatta öz güven kaybına neden olabilir. Sağlıklı yaşamak için insanlara imkanlar sunulmuştur. Ağız sağlığında da böyledir.

Diş Duşu Nedir?

Diş duşu ya da ağız duşu, diş ve diş etlerinin sağlığı açısından oldukça önemli bir temizliktir. Diş duşu sayesinde diş fırçasının ulaşamadığı alanlar kolaylıkla temizlenir. Diş fırçası günlük bakımda önemli rol oynar; ancak bazen yeterli olamayabilir. İşte bu durumlarda diğer aparatlar kullanılabilir. Diş ipi, kürdan vs. Herkesin uygulama imkanı olmayabilir; fakat diş duşu size önerilebilecek en iyi sağlıklı temizlik yoludur.

Diş Duşu Nasıl Yapılır?

Diş duşu, tazyikli suyun hava ile dişlere ve diş etlerine uygulanması ile yapılan bir temizliktir. Diş muayenesine gidildiğinde yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda diş duşu için çeşitli markaların ürünleri bulunmaktadır. Bunlardan satın alabilirsiniz. İçerisinde bir kaç tane başlık mevcuttur. Böylece ailenin her ferdine ayrı ayrı kullanma imkanı sunulur.

Diş duşuna sahip değilseniz ya da dışarıda iseniz ağzınızı hızlı gargara yaparak da temizleyebilirsiniz. Gargara için yalnızca su kullanabildiğiniz gibi, bu suyun içerisine eczanelerden temin edebileceğiniz mentollü ağız gargaralarından bir miktar ilave edebilir ve daha temiz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Estetik Diş Kaplaması Nedir Ve Fiyatları?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir