Diş Fırçalamak Çürükleri Ortadan kaldırır mı?

Diş fırçalamak, oluşmuş olan çürüklerin ortadan kalkması için bir etken olmamaktadır. Dişlerin yapısı incelendiğinde, insanların ne tür işler yaparak dişlerini nasıl yıprattığı görülmektedir .

Dişlerin Yapısı ve Renk!

Dişlerin yapısı, genellikle mine ve alt tabakalarından oluşmaktadır en basit ve en özet tabiri ile. Bu tabirlere göre dişlerimiz, yediğimiz yemeklerden tutun da, içtiğimiz sıvılara kadar pek çok şekilde etkilenmektedir. Bu etkileşim ardı dişlerimizin yıpranması ve rengini kaybetmesi kaçınılmazdır. Bireylerin günlük hayatlarında yapmış olduğu işlemler, diş konusunda büyük bir özveri gerektirmektedir. Dişlerin doğal rengi, genellikle beyaz ve gri tonlarıdır. Orijinal halinde dişinizin rengi ne ise, olması gereken renk odur ve istediğiniz kadar fırçalasanız da bu renk daha da beyazlaşmayacaktır. Dişlerin bakımı, büyük bir önem arz etmektedir. Oral hijyen, oldukça önemlidir ve dişlerin çürümesi bu şekilde önlenmiş olur. Diş minelerinin zedelenmesi ile oluşan sıkıntılar, zamanla daha da büyük çürüklere yol açabilir ve bakımı yapılmaz ise intihap dahi kapabilir. Bu yüzden çürüyen dişlerin bakımı, ancak bir doktor yardımı ile olabilir. Akabinde bunun düzenlenmesi de, diş doktorlarının elinde olan bir yöntemdir.

Çürükler İçin İlk Amaç Temizlik!

Dişleriniz çürümüş ise, fırçalamak bunu çözmez. Lakin oluşan intihabın ilerlemesinin de önüne geçilmiş olur bir bakıma süreç olarak. Yapılması gereken, öncelikle diş doktoru tarafından temizlenmesi ve dolgu yöntemi ile kaplanmasıdır. Orijinal halinde çürümüş bir diş, yıkanarak kendine getirilemez. Doktor müdahalesi, şarttır.

İlginizi Çekebilir:  Yirmilik diş nedir ve neden çıkar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir