Diş İmplantı Nedir, Nasıl Yapılır ve Fiyatları

Değerli okurlar; diş implantı günümüzde doğal dişlerin yerine yapılan en iyi alternatif tedavidir. Diş implantı, protez dişe kıyasla çok daha kaliteli ve uzun süreli bir tedavi yöntemidir. İmplant tedavisini uzun süreden beri doğal dişlere alternatif bir yöntem olarak kullanmaktayız.

İmplant Nedir?

Diş implantını en basit tabiriyle, kişideki eksik dişlerin yerine kullanılan, çene kemiğine yerleştirilen yapay bir diş köküdür. İmplant tedavisi ilk uygulanmaya başlandığı zamandan beri farklı farklı malzemeler kullanılarak yapılamaktır. Bugün ise implant tedavisinde en çok vida şeklinde olanını kullanmaktayız.

İmplant, diğer diş tedavilerine karşın oldukça uzun ömürlü ve kaliteli bir tedavi yöntemidir. Diğer tedavi yöntemlerinde en fazla birkaç yıl içinde bir takım sorunlar yavaş yavaş baş gösterirken, implant tedavisi yöntemi çok uzun yıllar boyunca sorun yaratmaz.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

İmplant tedavisi, uygulanan kişiye çok rahat ve acısız bir şekilde uygulanabildiği için tedaviye ihtiyaç duyan insanlar tarafından tercih edilmektedir. İmplant tedavisinde kişinin çene bölgesine implant tedavisini yapmaktayız. Bu tedavi esnasında hastamıza lokal anestezi uygulandığı için de tedavi sırasında kişi herhangi bir ağrı ya da acı duymaz, rahat bir şekilde operasyonu tamamlar. İmplant tedavisi ilk aşamada yaklaşık 30 dakika kadar sürer, sonrasındaki kontrol ve tetkikler beraber 3 aylık bir süre içinde tedavi sürecimiz tamamıyla sona erer.

İmplant tedavisi oldukça yaygın bir tedavi yöntemi olmasına karşın her hastaya uygulanamayabilir. Örneğin, 18 yaşını henüz doldurmamış kişilere implant tedavisi önermiyoruz, çünkü 18 yaşını henüz doldurmamış bir birey kemik gelişimini tamamlamadığından dolayı implant tedavisi bu kişide başarılı olmayacaktır. Ayrıca çene kemiğinin yapısı implant tedavisi için uygun olmayan kişilere de implant tedavisini önermiyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Diş Teli Kullanmanın Faydaları Nelerdir ?

İmplant Tedavisi Fiyatları…

İmplant tedavisinde fiyatlar tedavi uygulanan diş sayısına göre değişebilmektedir. Örneğin tek bir diş için ortalama fiyat 2500 TL iken, birden fazla diş için uygulandığında 2000 TL’ye kadar düşebilmektedir. Ortalama olarak baktığımızda en ucuz implant tedavisinin 1250 TL civarından başlandığını söyleyebiliriz. Tabii ki tedavinin uygulandığı yer, tedavide kullanılan malzemelerin kalitesi ve tedaviyi gerçekleştiren uzmana göre fiyatlar da artabilmektedir. Örneğin, daha kaliteli malzemelerin kullanıldığı bir implant tedavisinde fiyatlar aşağı yukarı 3500 TL civarına kadar çıkabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir