Diş Lekeleri Nedir ve Nasıl Temizlenir?

Dişlerde meydana gelen lekeler, bir çoğumuz için çok ciddi bir sorun olmuştur. Lâkin bu lekeleri tam olarak nasıl temizleyeceğimiz ve ne gibi yöntemler ile bu lekelerden korunacağımız konusunda ne yazık ki pek fazla bilgi sahibi değiliz. Bizlerde bu konularda bilgi sahibi olmanız ve artık diş lekelerini temizleme konusunda daha bilinçli bir şekilde hareket edebilmeniz adına sizlere bazı öneriler hazırladık.

Diş Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Öncelikli önerimiz Polisaj işlemidir. Zira Polisaj işlemi sayesinde dişlerde ki lekeleri genel hatları ile temizlemek ve çok daha beyaz olmalarını sağlamak mümkün durumdadır. Hatta, yapılan Polisaj işlemi neticesinde, dişler yeterince beyaz ve temiz olmaz ise; bu durum dişlerde daha ciddi sorunların ve kalıcı çürüklerin olduğunu gösterir. Peki, bu Polisaj işlemi nasıl yapılır? İşlem oldukça basittir ve doktorlarında kullandığı bir yöntemdir. Bu işlem, diş üzerine uygulanmakta olan bir macunu temel alır. Bu macunu, özel lastik yardımı ile dişlere uygular ve bir süre sonra uygulama direktiflerine göre temizlersiniz. Bu sayede diş bölgesinde meydana gelen çoğu lekeden kurtulabilirsiniz.

Diş Lekelerini Temizlemede Doktorun Önemi

Her ne kadar bizim ev ortamında tercih edeceğimiz bazı diş lekeleri temizleme yöntemi olsa da, her zaman en doğru yolun bir uzman desteği almak olduğunu da asla unutmamak lâzım. Eğer siz bir uzman desteği alarak 6 ayda bir diş doktorunuza görünür iseniz, hem genel diş sağlığı hem de diş üzerinde meydana gelen lekelerin giderilmesi gibi tüm ağız ve diş konularında çok daha etkili, profesyonel bir destek alma şansına sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kanal tedavisi – Nedir nasıl yapılır, Faydaları Nelerdir?

Temel Bakım Unsurlarını Atlamayın 

Tabii lekele temizleme konusunda düzenli olarak ağız gargarası için üretilmiş bakım ürünlerini kullanmak, diş fırçalamak ve karbonat ile en az 3 ayda bir dişlere hafif bir ek bakım yapmak önemlidir. Bunların dışında günlük 3 kez düzenli diş fırçalama hususuna dikkat ederseniz, lekelerden kurtulma şansına sahip olabilirsiniz. Eğer temel bakıma dikkat etmezseniz, dilediğiniz yöntemi kullanın tam olarak istediğiniz lekelerden kurtulma sonucunu elde edemezsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir