Dişimi Çektireceğim Canım Acır mı?

Öncelikle diş çektirmek kesinlikle ağrılı bir iş değildir ama dişinizi çektirmeniz sizin verdiğiniz kararla olacak bir şey değildir. Buna doktorun karar vermesi gerekir. Doktorlar ağrılı olmaması için çokta iyi bir sistem anestezi mevcuttur.Hastanın hangi dişi çekilirse çekilsin zaten öncesinde enfeksiyon durdurulduğu için o bölgeye uygulanan anestezi tam olarak dişin etrafındaki dokuları dondurduğu için hasta sadece çekim sırasında bir basınç hissedebilir .Onun dışında kesinlikle ağrı duymanız söz konusu değildir.

Sonrasında duyulan ağrılar olabilir ama onlar çekim sonrası grubuna girdiği için çekim şekline göre değişebiliyor ve hastaya ne yapılacağı anlatılıyor.çekim sırasında asla ağrı söz konusu değildir.çekimden sonra hasta ağzını açmakta yorulabilir veya sıkılabilir ama çekim esnasında ağrı yaşanmaz.

Bunun yanında çoğu insanın korkusu doktorun diş çekerken çok büyük kuvvetler harcadığını yani güç gerektiren bir olay olduğunu zannettiğinden diş çekilmeye insanlar önceleri korkabilir. Ancak tamamen teknik ve aletlerle ile ilgili bir diş çekimi söz konusudur.diş bölgesine uygulanan anesteziden sonra zaten bütün diş aletleri dişi bulunduğu yuvadan yukarı çıkartıp kemik içinde esneterek çekmeye dizayn edildiği için aletler kesinlikle kuvvetin herhangi bir faktörü olduğu
söylenemez.Yapacağı iş ve aletleri doktor doğru seçtiğinde asla kuvvet faktörü veya bir acı hissetmezsiniz ki hekimlerin hepsi bu konuda uzman olduğuna göre bilgiyi gerektiren bir tedavidir.

İlginizi Çekebilir:  Utangaçlık Kişinin Yaşamını Nasıl Etkiler?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir