Evde Kilo Verme Yöntemleri

KİLOLARDAN KURTULMAK ARTIK ÇOK BASİT

Aşırı kilolar bilindiği üzere çağımızın en büyük hastalığı. İnsanlar kilo verebilmek için büyük bir arayış içindeler. Bu nedenle çeşitli merkezlere başvurmaktalar. Spor salonları, diyetisyenler gibi. Bunlar elbette kişinin tek başına yaptıklarının yetmediği yerde faydalı olacaktır. Ancak ben şuna inanıyorum ki, kişi kafasında bir şeyi isterse ve yapmaya karar verirse yapabilir. İstediğine ulaşması onun azim ve istemesine bağlıdır. İşte şimdi bunu yapmak isteyenlere evde kolayca kilo vermenin püf noktalarını anlatacağız.

Kilolarından kurtulmak isteyenler öncelikle besinlerini ve beslenmeşekillerini değiştirmeliler. 
-En kalorili yiyecekten vazgeçin.
-En çok tükettiğiniz yağlı bir yiyeceği bir aylığına yemek listenizden çıkarın. Bu süre içinde o yemeği yemezseniz tadını unutup bir daha yemek istemeyeceksiniz.
-Porsiyon miktarınızı azaltın. Böylece hem sevdiğiniz yiyeceklerden bir anda vazgeçmemiş olacaksınız hem de büyük bir kalori tasarrufu yapmış olacaksınız.
-Günde 8 bardak su tüketin. İç organların temizliği ve kalp sağlığı için tüketilmesi gereken 8 bardak su, bir anda tüketilmemeli, günün belirli saatlerine yayılmalıdır. Ayrıca düzenli su tüketimi yağ yakımını hızlandırmaktadır.

Besinlerin değişimi tek başına fayda sağlamaz. Ev içerisinde yapılabilecek bir kaç egzersiz önerilerimiz:
-Yastıkla egzersiz yöntemi uygulayarak basen ve kalçalardaki bölgesel kilolardan kurtulabilirsiniz. Bunun için günde 15 dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. Yastığı yere koyun. Sonra bel boşluğunuz yastığa gelecek şekilde sırtüstü yatın. Önce sağ sonra sol bacağınızı kendinize doğru çekip bırakın. Bu şekilde daha sıkı bir görüntüye ulaşmakla kalmayıp kilo da vermiş olacaksınız.
-Bir diğer yöntem de oklava. Oklavayı omzunuza koyun ve iki elinizle tutun. Ayakta sağ ve sola dönerek belinizdeki hareketi hissedin. Günde 15 dakika uygulayarak daha ince bir bele sahip olacaksınız.
-Yürüyüş tüm vücut kaslarını harekete geçiren en ideal egzersiz yöntemidir. Ancak açık havada yürüyemiyorsanız bunu evin içinde yapmanız mümkün. Önemli olan yürürken bir tempo tutturmak ve bunu devam ettirmek. Unutulmamalıdır ki yürüyüş vücutta genel sağlık demektir.

İlginizi Çekebilir:  Kolit Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir