Geğirmeyi Durdurmak İçin ne Yapmalıyız?

Vücudumuzun bize göstermiş olduğu bir besin tepkimesi olarak tanımlayabileceğimiz geğirme işlevi, kişisel hareketlerimiz ile tamamen uyumlu olmaktadır. Yediğimiz yemeklerden tutun da, mide hastalıklarına kadar pek çok etmen bu hastalığın işlevselliği ile çıkmaktadır karşımıza. İnsanların daha aktif bir şekilde sağlığa kavuşması, bu tip şeylerden tamamen kopacağı anlamına gelmiyor tabii ki de. Çünkü bir hastalık olmasa da, biyolojik bir tepkimedir bu işlem ve gaz çıkarmanın farklı bir yöntemidir.

Geğirmeyi Durdurmak İçin!

Bitkisel tedaviler ile tanımlanan bu sıkıntıları durdurmak için, genellikle doktor tavsiyeleri dinlenebilir. Doktor muayenesinde yapacağınız incelemeler ve araştırmalar ardı, doktorunuzun önermiş olduğu belirli ilaçları kullanabilir ve bu ilaçlar aracılığı ile bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz. İster istemez farklı tedavi yöntemlerini denemeye çalışmış iseniz, sağlıklı yeniliklere dikkat etmenizde fayda var.

Ne Tür Besinler Bunu Durdurur?

Besinlerin ve hastalıkların neden olabileceği geğirme işlevi, genellikle soğan, çikolata, kola, ayran, gazoz, muz, kayısı, kuru erik ve benzeri gibi besinler tüketildiği zaman daha fazla olur. Yiyeceklerin lokma lokma ve yavaş yavaş yenilmesi, bu işlemi azaltacak ve belirli bir süre sonra kontrol altına almanızı sağlayacaktır. Bir bardak ılık suya, yarım çorba kaşığı zencefil yaprağı ve bir tutam tuz eklenerek içilir ise, geğirme açısından büyük bir ilerleme kaydedilmiş olunur.

Lakin burada eklenerek kullanılacak tuz, kaya tuzu olmalıdır ve kaliteli olmalıdır. Keza kırıntılardan yapıldığı için ekstra bir katkı maddesi eklenmeden üretilen kaya tuzları, iyotsuzluk özelliği taşıdığı için daha da etkili sonuçlar doğurabilir.

İlginizi Çekebilir:  Ülser Belirtileri ve Tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir