Göz Ameliyatı Fiyatları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Lazerle göz ameliyatı yaklaşık olarak 20-25 yıldır uygulanan, doğuştan veya sonradan oluşan görme bozukluklarını tedavi etmek için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Birden fazla şekilde yapılabilen göz ameliyatı, görme bozukluğu yaşayan insanlar tarafından oldukça fazla talep görmektedir.

Göz Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gerekenler…

Göz ameliyatı, gözlük veya lens kullanmaktan kurtulmak için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Ancak bu tedavinin öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Örneğin, göz ameliyatı görme sorunu yaşayan her insana uygulanamayabilir. Zira göz lazerle göz ameliyatı her insanda kesin sonuçlar vermeyebilir. Bu sebepten dolayı yapılması gereken ilk şey, ameliyat olmadan önce konusunda uzman bir göz doktoruna başvurup, ameliyatı olacak kişinin bu göz ameliyatına uygun olup olmadığı konusunda gerekleri tetkikleri yaptırmaktır. Yapılan bu tetkikler sonucunda kişinin göz ameliyatına uygun olup olmadığı anlaşılabilir.

Göz Ameliyatının Maddi Avantajları…

Göz ameliyatının maddi açıdan uzun vadede oldukça fazla avantajı vardır. Örneğin, düzenli olarak gözlük kullanan birini ele alalım. Bu kişinin her sene düzenli olarak muayene olduğunu ve de yeni gözlük almak durumunda olduğunu düşünürsek, her sene yaklaşık 300-400 TL civarında bir masrafı olmaktadır. Aynı hesabı bir de düzenli olarak lens kullanan birisi için düşünelim. Düzenli olarak lens kullanan bir insan, hem muayene, hem lens, hem de diğer yan ürünlere yılda yaklaşık 400-500 TL vermek durumunda kalmaktadır. Bu masrafları her yıla dağıttığımız zaman karşımıza oldukça büyük fiyatlar çıkmaktadır. Oysa göz ameliyatı bu açıdan oldukça avantajlıdır, çünkü hayatınızda sadece bir sefere mahsus ödeyeceğiniz bir rakamla, her sene karşınıza çıkacak bu masraflardan ömür boyu kurtulmuş olursunuz.

İlginizi Çekebilir:  Gözde Arpacık Çıkması ve Evde Tedavi

Ülkemizdeki Ameliyat Fiyatları Nedir?

Türkiye’de özellikle son 10 yıldır göz ameliyatı oldukça yaygınlaşmıştır, bu vesileyle fiyatlar önceki senelere oranla oldukça makul düzeylere inmiştir. Bugün ortalama olarak lazerle göz ameliyatı ücreti 1500 TL civarından başlamaktadır. Fakat göz ameliyatı tedavisinde kullanılan yöntem ve ameliyatı yapacak kişinin yetkinliğine göre bu fiyat daha yukarılara çıkabilmektedir. Örneğin sadece lazer kullanılarak yapılan bir göz ameliyatı tedavisinde fiyatlar 2000-3000 TL aralığına kadar yükselebilmektedir. Ayrıca göz ameliyatı tedavisinde fiyatlar şehirden şehre de farklılık gösterebilmektedir. Örneğin, İstanbul ile İzmir şehirlerinde aynı şekilde yapılan bir göz ameliyatı birbirinden farklı fiyatlara yapılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir