Göz Nezlesi nasıl tedavi edilir, nasıl geçer?

Göz nezlesi adı altında geçen bir çok hastalığın kendilerine göre bir çok tedavileri var. Alerjik göz nezlesi hastalıklarında damla, hatta gerekirse hap ve benzer yöntemler ile tedavi edilmesi gerekir. Bunlar genelde tekrarlayıcıdır. Çevrenizdeki bu alerjiyi tetikleyen reaksiyonlar devam ettiği sürece yine göz nezlesi tekrarlama ihtimali yüksektir.

Bakteriyel göz nezlesi hastalıkları ise ilaçla tedavi edilmelidir. İlaç ile tedavi edilmiş göz nezlesi hastalıkları genelde tekrar oluşmazlar. Fakat, çevremizde bize bu hastalığı bulaştıran yer halen mevcut ise, yeniden bulaşacaktır ve yeniden göz nezlesi hastalığına yakalanmamız söz konusu olacaktır. Bir de; bu tip enfeksiyonlarda vücut direnci düşük demektir.

Bu durumda, yine başka durumlardan bir iltihap kapıp gözde yeni bir konjonktivit oluşma ihtimali de vardır. Bunun dışında viral konjonktivitlerde ise çeşitli nedenlerle yine bulaşıcı olup, direnç düşüklüğü gereğinden fazla görülmektedir. Bunun teşhis ve tedavi süreçleri kesinlikle bir doktor, hekim tarafından yürütülmelidir.

Sağlıklı günler dileriz.

İlginizi Çekebilir:  Göz Nezlesi türleri nelerdir? Hangi tür nasıl tedavi edilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir