Göz nezlesi nedir?

Göz nezlesi çok geniş bir kavramdır. Göz nezlesi hastalığına yakalanıldığında göz kapaklarında şişme, gözde kızarma, göz altında torbalanma ve kararma/kızarma meydana gelebilir. Bunların nedenleri birbirinden çok farklıdır. Bunlar viral veya bakteriyal olarak ayrılabilirler. Veya bakteriyal yani alerjik olarak da sınıflandırılabilir.

Göz gribinde gerçek teşhisi ancak bir hekim koyabilir. Herhangi bir şekilde kendi kendinize kesinlikle bir teşhis koyup kendi yöntemlerinizle iyileşme yoluna gitmeye kesinlikle çalışmayınız. Çünkü bir hekimden destek almalısınız.

Gerekli olan tedavi için uygun ve size özel yazılmış olan ilaçları kullanmalısınız.

Tedavide, alerjik olanda bakteriyel yada bakteriyel olanda alerjik yada viral olan bir tedavi tam ters tepebilir ve ters sonuçlar verebilir bu yüzden göz nezlesindemuhakkak bir hekimden destek almanızı öneririz.

Dikkat edilmesi gerekenler;

Bazı göz nezleleri bulaşıcıdır ve bazıları bulaşıcı değildir. Ve bu da neden sonuç ilişkilidir. Çünkü uygun olmayan bir teşhis ona göre bir tedavi yapılırsa göz zarar görebilir. Hastaların kendi kendine gidip eczaneden ilaç alıp kullanmaları zararlı sonuçlar doğurabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Göz Nezlesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir