En çok rastladığımız ve karşımıza çıkan göz nezlesi türlerini sıralayacağız. Bunlarda en başta geleni tartışmasız alerjik göz nezlesidir. Alerjik göz nezlesi genelde mevsim değişiklikleri, ilkbahar ve sonbahar aylarında sıklıkla görülür ve hava değişimlerinin çok büyük etkisi vardır.

Polenler, tozlar, mikroplar, havadaki çeşitli zararlı gazlar ve sayamayacağımız kadar çok binlerce sebebi vardır göz nezlesinin türlerinin oluşabilmesi için.

Kızarıklık, yanma, batma, kaşınma, sulanma hatta göz kapaklarında ve konjonktiva’da şişme durumları meydana gelirse eğer derhal bir tedavi uygulanmak üzere hekime başvurulmalı. Bunun tedavisigenellikle damla ile yapılır.

Bunun dışında bakteriyel enfeksiyonlar olabilir, bunlar genellikle çevreden bulaşan enfeksiyonlardır. Antibiyotik kullanılmaları ile kontrol altına alınmalıdırlar. Tabi bakteriyel göz nezlesi bulaşıcıdır. Evde ve arkadaşlarımızdan bize bulaşabilir, ya da bizden onlara bulaşabilir. Bunun yanında viral enfeksiyonlar daha nadir görülmekte ve tedavisi diğerlerinden çok farklıdır.

Bütün doğru gerekli teşhisler için göz hekimine başvurmanızı öneriyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Gözde Kılcal Damarların Görünmesi
Banner Content
Tags: , , , , ,

Related Article

0 Comments

Leave a Comment

Bizi Takip Edin!

GOOGLE PLUS

PINTEREST

FLICKR

INSTAGRAM