Gözde Arpacık Çıkması ve Evde Tedavi

Arpacık denince, akla göz kapağında oluşan ufak şişlikler gelmektedir. Sivilce büyüklüğündeki bu şişlikler, gözün etkili bir şekilde çalışmasını etkilemez lakin göz kapağında kaşıntı oluşturur. Kirpik yapısının dibinde çıkan bu şişlik, zamanla kendiliğinden kurur yahut bir kaç hafta içinde kendiliğinden erir. Alt yahut üst göz kapağında oluşan bu hastalık, günümüzde tedavisi kolay olan sıkıntılardan birisidir.

Arpacık Kontrolü ve Tedavisi

İçi irin dolu olan bu şişlik, bir kaç hafta içinde patlamaktadır. Bu sayede şişlikten de kurtulur kişi. Göz kapağında sızıntı ve ağrı yapan bir şişlik olarak bilinen bu hastalık, oynandığı yahut okşandığı vakit daha da büyümektedir. Tedavisinin genellikle kremle yapılıyor olması, hastalığın tıbbi anlamda da büyük çözümlere sahip olduğunu gösteriyor. Peki evinizde iseniz ve bu tedavi işlemini evinizden organize etmek istiyor iseniz, ne yapmalısınız?

Evde Tedavi İçin Yapılacaklar!

Evde tedavi için ihtiyacınız olan ürünler, genellikle hemen hemen her evde bulunabilen ürünlerdir. Pamuk ve sıcak su ile rahatlıkla pansuman yaparak evde tedavi işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Pamuk, sıcak su ve ayna ile tedavinize başlayabilirsiniz. Günümüzde en çok uygulanan tekniklerin başında yer alan evde tedavi işlemi, oldukça büyük sonuçlar vermektedir. Sıcak suya batırdığınız pamuk ile yapacağınız bir pansuman, şişkinliğin yayılmasını ve kolaylıkla patlamasına kolaylık sağlamaktadır. Kaynatmış olduğunuz sunun içine, pamuğu bastırın ve fazla bastırmamak şartı ile masaj yapın. Ardından bunu günde birkaç kez uygulayarak, tedaviyi sonuçlandırın.

İlginizi Çekebilir:  Arpacık Hastalığının Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir