Göze Cam Kırığı Kaçması Durumunda Yapılması Gerekenler

Vücudumuzda en çok sakındığımız yer kesinlikle gözdür. Çünkü atasözlerinden hareket edin ve göreceğiniz tek yer göz olacaktır. Gözünüz gibi bakarsınız, göz bebeğinizdir en değer verdiğiniz şey. Bu noktada gözün ne kadar önemli olduğu her zaman insan tarafından düşünülmüş ve buna göre hayat verilmiştir. Biz doktorlar da her zaman bu konuda hastalarımızı uyarırız ve özellikle de çalışma ortamlarında gözün korunması gerekliliği de hem biz doktorlar tarafından hem de iş güvenliği uzmanları tarafından çokça ele alınır ve insanlar bu yolda uyarılır. Ben de tüm hastalarımı bu konuda üst seviyede uyarırım ve acil durumlar için bilgilendiririm. Bu tip durumlarda ilk yardım çok büyük önem kazanır.

İş güvenliği açısından…

İş güvenliği açısından bu durum ele alınırsa çok önemli bir sonuç ile karşı karşıya kalıyor olacağız. Çünkü bu tip durumlar özel talimatlar ile hem çalışanlara hem de iş güvenliği konusunda iş yerlerinde önlem alan personele anlatılır. Göze cam kırığı kaçması durumunda kesinlikle bu durum başına gelen kişi vakit geçirmeden göz banyosu istasyonuna gitmelidir. Göz banyosu istasyonu her iş yerinde olması gereken acil durumlarda göze cam batması gibi ya da göze diğer yabancı cisim girmesi sonucunda vakit kaçırılmadan göz banyosu yapılmalıdır.

Göz banyosu istasyonu…

Göz banyosu istasyonu çok önemli bir detay olarak artık iş yerlerinde ön plana çıkıyor. Çünkü biz doktorların ve iş güvenliği uzmanlarının da aracılığı ile bu istasyonların ne kadar önemli ve yararlı iş gördüğü konusunda bilgiler ve emirler verilmekte. Siz de bu emir ve bilgiler ışığında bu istasyonları iş yerlerinize kuruyorsunuz. Acil bir durumda bu istasyonu kullanan kazazede gözüne daha fazla zarar vermeden yabancı cismin gözden çıkmasına sebep olacaktır. Bu da bu tip sorunlu durumlarda ilk isteyeceğimiz şey olarak öne çıkıyor. Yani bu tip kaza durumlarında her zaman yabancı cismin çok hızlı bir biçimde gözün içinden çıkmasını isteriz. Bu durum sağlanmaz ise, göz kalıcı zarar görebilir ve bu da geri alınamaz bir durum olur.

İlginizi Çekebilir:  Katarakt Nasıl Tedavi Edilir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir