Gün Boyu Uykulu Gezmek

Yoğun tempolu iş hayatı içerisinde birçok sebebe bağlı olarak çalışanlar gün içerisinde uykuya ihtiyaç duymakta, gün içerisinde sürekli uykulu gezmektedir. Sadece bedensel yorgunluklara bağlı olarak ortaya çıkmayan bu uykulu olma durumları bilinçsel yorgunluklara paralel olarak da boy gösterebilmektedir. Gün içerisindeki çalışma performansını ciddi anlamda indirgeyen uykulu olma problemleri biran önce çözümlenmelidir. Sorunun tam olarak sebebinin anlaşılması ve buna paralel olarak kişisel tedaviler uygulanması gerekmektedir. Uyku isteğinin tam olarak sebebi bulunamıyorsa da tıbbi yardımlar almakta gerekmektedir. Çalışanların çalışma performansını ve buna paralel olarak da kariyerini olumsuz anlamda etkileyebilecek olan uyku ihtiyacının çözümlenmesi için ciddi anlamda çaba sarf edilmesi gerekmektedir. Kesinlikle ciddi bir problem olarak algılanması gerken gün içerisindeki uyku ihtiyacı problemleri çözümlenmelidir.

Uykulu Gezmenin Sebebi Nedir?

Gün içerisinde uykulu gezmenin temel sebebi gece uykusunun tam olarak alınamaması veya doğru şekil ve yerlerde yatılmamasıdır. İhtiyaç olan 7-8 saatlik uykunun alınamaması en büyük problem olarak görülmekle birlikte gün içerisinde uykulu gezmeye horlama gibi durumlarda büyük etki göstermektedir.

Horlama uykunun devamlı olarak kesilmesine sebebiyet verdiği için uykuda alınması gereken dinlenme hissinin yerine zorlanmalara paralel olarak yorulma benzeri durumlar görülmektedir. Gün içerisinde uykulu gezinmenin en büyük sebebi olan horlamalar, tıbbi tedavi yöntemleriyle ortadan kaldırılmalıdır. Horlamalara bulunan tıbbi çözümler gün içerisinde uykulu gezme problemlerini de yok edecektir. İş hayatında olumsuz profiller çizilmesine sebep olan gün içerisindeki uyku ihtiyaçları bunlara bağlı olarak çözüm bulabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Halüsinasyon Nedir, Nasıl görülür?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir