Halüsinasyon Nedir, Nasıl görülür?

Daha çok ruhsal ve sinirsel hastalıklarda karşımıza çıkar bu olay. Genellikle bilinç altımızdaki durumları, sinirsel sıkıntılar ile destekler beynimiz ve istemsizce farklı olaylar yaşamaya başlarız. Bu olay bize beynimizin bir oyunudur ve hızlı etkiler sunar. Örneğin anlamsızlık ve sorgulama tekniğinin aşırı farklı yollara çekilmesi, bu olaya örnek olabilecek ender durumlardan yalnızca bir tanesini oluşturmaktadır. Lakin, bilinmelidir ki insanların hızlı ve etkili sonuçlar üretmesi adına, bu konuda yapılabilecek seçenekler gayet tabii hızlı ve etkili olarak sunulmaktadır.

Halüsinasyon Nedir?

Halüsinasyon, beynimizin bize oynadığı bir oyundur. Sorarız, sorgularız. Anlam karmaşaları arasında kaybolduğumuz anlar da olur. Ama bu durum, normal bir insanın başına da gelir, sık sık hatta. Lakin ayrıntılar, ufak detaylarda gizlidir. Çünkü halüsinasyon, gerçek değildir ve kişinin kendini kandırması olayı ile de alakası yoktur. Tamamen kişinin, istemeden inandığı ve istemeden kafasında yarattığı olaylardır. Halüsinasyon, insanın kendini kötü hissetmesine ve incinmesine neden olur. Tabii ki bu incinme, normal bir incinme değil. Ruhsal incinmedir. Kişi kendi ruhunu çok sıkar, bunalır, sorular cevapsız kalır ve karşımıza bu olaylar çıkmaya başlar. Felsefenin, en çok irdelediği konulardan birisidir, sık sık tekrarlar kimi zaman, kimi hastalarda.

Halüsinasyondan nasıl kurtulunur?

Bunu görmenin bir tarifi yahut bir yöntemi yoktur. Sinir ve ruhsal hastalıklara sahip iseniz, ya da hastalığınızın aşamalarından birinde iseniz, bu tarz olaylar görülebilir. Beyin oyunudur, sonrasında gerçek anlaşılır.

İlginizi Çekebilir:  Psikolojik Göz Ağrısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir