Hollywood Diyeti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bir haftada 8 kilo verilmesine imkan tanıyan Hollywood diyeti ile siz de kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Diyetin en büyük özelliği ise meyve suyu ve su içilmesi. Kahve, alkol, unlu gıdalar, kırmızı et, şeker ve beyaz et kesinlikle yasak. Hollywood diyeti ile kilo vermek istiyorsanız mutlaka bu detaylara dikkat etmeli, diyeti bir hafta süre ile bozmadan tekrar etmelisiniz.

Hollywood diyeti nasıl yapılır?

Günde yarım saat yürüyüş yaparak diyetin etkilerini arttırabilirsiniz. Diyette yemekle aranızdaki bağı tamamen kaldırıyorsunuz. Yine de sağlıklı şekilde kilo vermek için Hollywood diyeti gibi şok diyetlerin ne kadar etkili olduğunu bir kenara bırakmalı, sağlıklı olmanın kilo vermekten daha önemli olduğunu unutmamalısınız. Ani şok diyetlerin şeker hastalarına, kalp hastalığı bulunanlara ve belli bir yaşın üzerindeki insanlara ne denli zarar verebileceğini hesaplamanız gerekiyor.

Şok diyetler kalp kasını zayıflatıyor!

Ani diyetlerin kısa sürede iyi kilo verdirdiği bir gerçek fakat içlerinde Hollywood diyetinin de yer aldığı şok diyetlerin yağ değil kas doksunu kaybettirdiğini biliyor musunuz? Kas, kalbi oluşturan tek şeydir. Kalp, kaslardan oluşur. Hollywood diyeti gibi diyetlerle kalp kaslarını zayıflattığınızda, 5-6 kilo daha hafif ama kalp hastası olarak hayata devam edersiniz. Eğer sağlığınızı riske atmak istemiyor, kalp hastası olmaktansa biraz kilolu olmayı tercih ediyorsanız, sağlıklı kilo vermek istiyorsanız; diyetisyene başvurun.

Hollywood diyeti olmadan nasıl hızlı kilo verebilirim?

Bu sorunun yanıtı sizsiniz. Sizin kan değerleriniz, tansiyon ve bağışıklık sisteminizin güncel hali, nasıl bir diyet yapmanız gerektiğini söyler. Bu analizleri yapacak olan ve nihayetinde size en uygun diyet önerisini verecek olan diyetisyeniniz öncelikle iç hastalıkları bölümüne ve endokrin bölümüne test yaptırmanızı isteyecektir. Beden sağlığınızı bozmadan sağlıklı şekilde zayıflamak istiyorsanız Hollywood diyetinden uzak durmalı, uzman yardımı ile kilo vermeye çalışmalısınız.

İlginizi Çekebilir:  Kilo Alma Yöntemleri Nelerdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir