Karışık Meyve ile Cilt Maskesi Yapımı

MEYVE KOKTEYLİ MASKESİ

Şuan içinde bulunduğumuz aylar meyve sebze bakımından oldukça zengin zamanlar. Herkesin içi yaz mevsiminin verdiği enerji ile kıpır kıpır. Yazı en güzel şekilde geçirebilmek için planlar ve tatil hazırlıkları yapılıyor. Elbette bu hazırlıkların içinde bayanların listesinin başında güzellik geliyor. Diyetlere başlandı ve cilt bakımları düzenli yapılıyor. Göz alıcı bir görüntüye ve özgüvene kavuşmadan tatile çıkmak istemeyiz takdir edersiniz. Yazılarımızda sizlere yardımcı olacak pek çok maske tarifleri paylaştık.

Ben diyorum ki şu yaz mevsiminde meyveleri hem yiyelim hem de cildimize maske yapalım. O muhteşem meyve salatalarını mideye kabuklarını, posalarını cildimize hediye edelim.

AĞIZ SULANDIRAN MASKE

Önce i düşünelim. Mevsim meyvelerinden elimizde neler var?
İlk akla çilek geliyor değil mi? Sonra elma. Muz da şahane olur. Bunlara ek olarak şeftali, kayısı, üzüm… Avokado tam bir cilt dostu, unutmamak gerek. Bu saydığımız meyvelerden cildinize maske uygulamak istiyorsanız yapmanız gerekenleri söyleyeceğim. Benim size önerim saydığım meyveleri bir bir katı meyve sıkacağından geçirerek suyunu çıkarmanız. İşte bu kadar basit. Çıkan suyun bir kısmını dilerseniz için kalanını cildinize sürün. Ya da meyvelerin posalarını temiz cildinize sürüp 20 dakika kadar beklettikten sonra meyvelerin suyu ile temizleyebilirsiniz. Ben bu işlemi daha çok seviyorum. Son olarak ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Meyve salatasını hepimiz seviyoruz şüphesiz. Maske için de tıpkı salata yapıyor gibi meyveleri buluşturuyoruz. Yine seçtiğiniz meyveleri püre haline getirdikten sonra cildinize uygulayabilirsiniz. Bir örnek verelim: 5 adet çilek, yarım elma, yarım şeftaliyi püre haline getirin ve içine 1 tatlı kaşığı zeytin yağı ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra cildinize uygulayın 20 dakika bekletip ılık su ile yıkayın.

İlginizi Çekebilir:  Aroma terapi için hangi yağlar kullanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir