Kolay Sigara Bırakma Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzün en büyük sorunlarından birisi sigaradır. Sadece bizim ülkemizde değil tüm dünyada en çok satılan ürünlerden birisi sigaradır. En zararlı içeceklerden birisi olan sigara buna rağmen en çok tüketilen de içecektir. Tam içecek olarak sayılmasa da içecek kategorisine girmektedir. Ülkemizde ve diğer ülkelerde sigaraya çeşitli yasaklamalar getirilmiş ve fiyatı son zamanlarda aşırı derecede artmıştır. Tüm bu alınan önlemlere rağmen sigara içme oranı bir türlü azaltılamamış ve sigaraya bir çözüm bulunamamıştır. İnternet üzerinde çok sayıda sigara bırakma yöntemleri anlatılmaktadır fakat bunların çoğu kimseye faydalı olamamıştır. Unutmayın eğer gerçekten sigarayı bırakmak istiyorsanız bunu öncelikle kendi kafanızda yapmanız gerekmektedir aksi taktirde yapılacak tedaviler ve tüm önlemler zaman kaybı olacaktır.

Sigarayı kolay bir şekilde bırakmanız için birçok yöntem mevcuttur bu yöntemlerden birisi de herkes tarafından bilindiği gibi sakız çiğnemektir bu yöntem uzun zamandır kullanılır fakat pek fazla yararlı olmamaktadır. Diğer bir yol ise elektronik sigara kullanmaktır. Birçok kişi elektronik sigara kullanarak hem tükettiği sigaranın zararını ve miktarını azaltmakta hem de sigaradan yavaş yavaş tiksinerek sigarayı bırakmaktadır.

Eğer siz de sigarayı bırakmak istiyorsanız birçok yöntem vardır fakat en kolay yol olarak öncelikle kendinize sigarayı bırakacağım demelisiniz ve kendi kafanızda sigara içme olayını bitirerek daha sonrasında yöntemlere başvurmalı ve çeşitli tedaviler uygulamalısınız.

İlginizi Çekebilir:  Ergenlikte Sigara Bağımlılığı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir