Kornea Nedir, Nakli yapılır mı?

Göz yapısının en önemli bölgesinden olan kornea, oldukça hassas bir noktadır. İnsan gözünün en hassas bölgesi olan kornea, özel yapısı ile yüksek ışık kırıcılığına sahip olması ile bilinir. Korneanın önünde bulunan yüzey sayesinde, pek çok görüntü süzülür ve gözün retina tabakasına ulaşır. Bu tabakada bir arada birleşen pek çok görüntü, beyne iletilerek görüntünün algılanması sağlanır. Görme işlevinin en büyük sorumluluğunu üstlenen organlardan olan kornea, işlevsel bir gözün olmazsa olmazıdır. Sağlıklı bir şekilde çalışması için, gözün kornea yapısının da sağlıklı olması gerekiyor. Bu sayede ışık süzülmeleri daha sade ve somut olacaktır.

Ayrıntıları İle Kornea!

Ayrıntıları ile kornea yapısını inceleyecek olur isek, pek çok ışığın süzüldüğü nokta olarak sunabiliriz. Nakil ameliyatları, daha çok yapısal bozuklukların giderilmesi için yapılır. Bu sayede kişi daha etkili bir şekilde görüş açısı yakalayabilecektir. Bu da ister istemez gözün netliğine yansıyacaktır. Kornea ameliyatları, şeffaflık konusunda tüm işlevini yitirmiş olan dokunun çıkarılması ile başlar. Bu çıkarma işlemi ardından, şekli bozulan kornea tabakası çıkarılır ve yerine kadavradan kesilmiş olan uygun büyüklükteki kornea tabakası yerleştirilir. Günümüzde oldukça yüksek sayılarda yapılan bu ameliyatlar, kişinin kendini daha iyi hissetmesi açısından oldukça önemlidir. Bu sayede hem etkin bir görüş açısı sağlanır, hem de kişinin hayata karşı daha dik durması amaçlanır!

Bu Ameliyatların Başarı Oranı Nedir!

Kornea ameliyatları, günümüzde pek çok kişi tarafından yapılmaktadır. Başarı oranı oldukça yüksek olan doku ameliyatlarından birisidir.

İlginizi Çekebilir:  Gözde Arpacık Çıkması ve Evde Tedavi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir