Marul ile Cilt Maskesi Nasıl Yapılır

Evde bulunan marul ile dahi cilt maskesi yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

Aslında gayet basit bir şekilde bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün. Yanına birkaç destek ürünü etkileyerek rahatlıkla evinizde bitkisel cilt maskeleri yapabilirsiniz. İnternet üzerinde de bulacağınız tarifler sizlere bunu gösterecektir. Şimdi ise hemen burada marul ve birkaç malzeme ile rahatlıkla nasıl cilt maskesi hazırlayabileceğinizi gösterelim.

Şimdi gelelim malzemelere.

Malzemeler:

  • 2 adet taze ve temiz marul yaprağı
  • 2 damla kadar limon suyu
  • Ve 1 çay kaşığı destek olması amacı ile zeytinyağı

Hazırlanışı:

Bu maskeyi uygulamadan önce marulu en ince hale gelecek şekilde doğramanız gerekmektedir. Hatta eğer mümkünse rendelemeniz bile maskeyi daha faydalı hale getirecektir. Marulları en elverişli hale getirdikten sonra ise diğer malzemeleri de ekleyerek rahatlıkla maskenizi hazır hale getirebilirsiniz. Karışımı daha sonra bir güzel yüzünüze sürerek cildinize olan faydasının bir an önce başlamasını sağlayabilirsiniz. Cildinize sürdükten sonra ise 20 dakika kadar yüzünüzde bekletip daha sonra ılık suyla ve takibinde ise soğuk suyla yıkayarak maskenin yüzünüzden temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Marul ile yapılmış bu maskenin en önemli özelliklerinden birisi de ciltteki ölü hücreleri temizlemesi ve yenilemesi üzerinedir. Haftada bir kullanım sağlayarak marul maskesinden azami şekilde faydalanmanız mümkündür.

Yine bir adet daha bitkisel cilt maskesinden bahsedeceğim. Bu, aşırı derecede hazırlanması ve uygulanması basit bir bitkisel cilt maskesidir.

Malzemelerimiz:

  • 1 tane şeftali ve yarım çay bardağı kadar papatya suyu
İlginizi Çekebilir:  Ciltteki benler neden oluşur?

Hazırlanışı:

Bu maskeyi hazırlamak için öncelikle iki işlem gerçekleştirmemiz gerekmektedir. İlk önce şeftaliyi bir kap eşliğinde güzelce ezip ardından papatya suyunu demlendirmeliyiz. Eğer elinizde papatya varsa, bir tencere su yardımı ile kaynatıp soğutarak da bu hale getirebilirsiniz. Ardından bu iki ürünü karıştırarak yüzünüze sürebilirsiniz. Bunun dışında boynunuza da rahatlıkla sürüp uygulayabilirsiniz. Ilık halde kullanmanızda fayda olacak bu maskenin yüzünüzde 20 dakika kadar kalması yeterli olacaktır. Daha sonra durulayabilirsiniz. Bu maske için de kullanım haftada bir olarak uygun görülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir