Migren Nasıl Geçer?

Migren, insanı deli eden ve resmen hayattan soğutan hastalıklardan birisidir. Örneğin çok mutlu bir gün yaşıyorum ve her şey tam olarak istediğim gibi ilerliyor. Tabii her şey tam istediğim gibi giderken mutlaka bir terslik olacak… İşte, o terslik genelde migren oluyor ve tüm o mutlu günümü mahvediyor. Doğal olarak migren ağrısı ile birlikte “bu sorundan nasıl kurtulurum?” Sorusunu sormaya başlıyor insan ve ne yazık ki tam olarak bir cevap veremiyor.

Migren Ağrısından Kurtulma Yolları?

Bu sorundan kurtulmak için öyle “şunu yap, bunu yap” demek olmuyor. Bu sorun, hayatınızın geneline bağlı oluşan bir problem. Bu nedenle yediğinizden, stressiz yaşamaya kadar her noktaya dikkat etmeniz lâzım. Zaten bu noktaları da genel olarak aşağıda paylaşacağım. Eğer arada benim kaçırdığım noktalar varsa onları da migren konusunda deneyimli olan arkadaşlar yorum olarak yazsın lütfen. Nitekim migreni tetikleyen ve hiç bilmediğimiz durumlar dahi olabiliyor. Bunları aramızda paylaşırsak daha dikkatli oluruz.

Migren Kalıcı Sorunlara Neden Olur mu?

Bu soruya direkt olarak hayır diyebilirim. Bugüne kadar şahsen ben görmedim ve araştırdığım kadarı ile bilmiyorum böyle bir durum. Bazen çok ciddi ve farklı hastalıklar ile birlikte yaşanan ağrılar olabilirse, belki kalıcı bir durum görülebilir. Fakat genel hatlarıyla baktığımız zaman sadece çok sinir bozucu bir ağrı yarattığını söyleyebiliriz.

Migrenden Kurtulmada Önemli Noktalar

İlk olarak stresten uzak duracaksınız arkadaşım. Stres, stres, stres… Bir insanın en büyük düşmanıdır ve migrenin en büyük dostudur. Stresin yanı sıra öyle her gün kafein yüklemesi, sigara yüklemesi yapmayacaksınız vücuda. Gidin efendi gibi yeşil çay için. Aynı durum alkol konusunda da geçerli. Ne beslenme de, ne de kafein ve alkol gibi konularda abartıya kaçmayın. Öyle ki kullandığınız parfümlerde bile aşırı kokuya odaklanmayan. Güzel ya da çirkin tüm kokular eğer aşırı olursa migreni tetikler. Doğal olarak iki koku için başlarsınız ağrılı saatlere.

İlginizi Çekebilir:  Buhar makineleri, Hava nemlendiricilerin Faydaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir