Misvak kullanımı, misvak nasıl kullanılır ve misvak kullanımındaki önemli noktalardan bahsedeceğiz. Misvak, bilindiği üzere çok eski zamanlardan gelen bir diş temizleme fırçalama yöntemidir. Misvak neden kullanıldı? Misvak kullanmaktaki amaç, eski dönemlerde diş fırçaları henüz bilinmiyor iken dişlerde kalan yiyecek artıklarını, diş üzerinde oluşan kötü lekeleri temizlemekti. Fakat şu anda günümüzde teknolojik altyapıların ilerlemesi ve yapılan araştırmalar sonucu misvaktan daha faydalı diş fırçaları ve diş macunları üretilmektedir.

Misvak, öncelikle temizliğinden emin olduğumuz kişiler / satıcılar tarafından satın alınmalıdır ve ardından genel olarak birkaç kez yıkayarak var ise üzerindeki mikrop ve bakterilerden arındırmalıyız. Sonra misfak, bir ucunu, 2 santimetre kadar bıçak veya herhangi bir kesici alet ile dışındaki kabuğu soyuyoruz. Bıçağımız ile, uçtaki beyaz kısıma dikey darbeler vurarak tıpkı diş fırçasındaki gibi dikey teller oluşmasını sağlıyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra misfağımızı bir kez daha yıkıyoruz.

Bunlardan sonra misfağımızın uç kısmını bir çay bardağına ılık su doldurarak içinde bekletiyoruz. Bir gün süren bu beklemenin ardından misvak kullanıma hazır.

İlginizi Çekebilir:  Evde diş beyazlatma yöntemleri
Banner Content
Tags: , , , , ,

Related Article

0 Comments

Leave a Comment

Bizi Takip Edin!

GOOGLE PLUS

PINTEREST

FLICKR

INSTAGRAM