Neden Sürekli Can Sıkıntısı Hissi Yaşarız?

İnsanoğlunun her zaman canı sıkabilir. Fakat yetişkinler bu konuda tecrübeli olduklarından dolayı fazla etkilenmezler ve hayatın her zaman heyecanlı ve eğlenceli olmadıklarını bilirler.

İnsanlar, can sıkıntısının hayatın bir parçası olduğunu genellikle fark edemezler. Gençler yaşları gereği oldukça sabırsızdır ve can sıkıntısı durumları oldukça sıkıntılı geçer. Gençler için hayattan beklentileri kimi zaman istedikleri gibi olmayabilir. Bu durumdan dolayı gençler çevresindekilere meydan okuma ve agresif ruh halleri içerisine girerek, çevresine zarar verebilir. Sürekli can sıkıntısı hissi, insanlar için hiç bitmeyecek gibi gelir ve bunun sonucunda bitkinlik, sinirlilik, huysuzluk gibi ruh halleri içerisine girilebilir. Bu durumun temel nedeni olarak etrafındaki tutar ve hiç birşey yapmadan öylece yatarak vakit geçirirler.

Can sıkıntısının, doğal bir durum olduğunu ve her insanın yaşabileceği bir durum olduğunu bilmemiz ve bu durumu herhangi bir endişe duymadan sakin bir şekilde atlatmamız gerekiyor.

Sürekli Can Sıkıntısı Hissi

  • Gençleri bu gibi depresif durumlarda kendilerine bir meşguliyet vererek vakit geçirmeleri sağlanabilir
  • Gençlerle tartışmaya girmek yerine onların şikayetlerini dinleyerek empati yapmak ve bu sürece çözüm oluşturabilecek yollar geliştirmek daha sağlıklı olacaktır.
  • Can sıkıntısı durumu geçici bir ruh halidir ve eğer giderek artıyor ve insan sağlığını olumsuz şekilde etkilerse doktorunuza danışmanız gereklidir.
İlginizi Çekebilir:  Sosyopati nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir