Nikotin Sakızları Gerçekten İşe Yarıyor Mu ?

Nikotin Bantları Nedir ? Nikotin Sakızları Nedir ? Sigara tüketimi, insan vücudunda bağımlılık yaratıcı bir etki oluşturuyor. Özellikle alkol tüketiminden daha da şiddetli, eroin bağımlılığı ile eş değerdir. Fakat sağlığımızı tehdit eden ve akciğer kanseri gibi oldukça tehlikeli ve zorlu bir hastalığa yakalanma oranımızı %50 hatta ve hatta %100 arttıran bir bağımlılıktan kurtulmanın kesinlikle çok önemli ve şart olduğunu öncelikle kabul etmemiz gerekmektedir. Sigara tüketimi, hayat kalitenizi düşürmekle birlikte sağlığınıda olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Bu durumlar sonucunda sigarayı bırakmanız sizin için oldukça doğru ve mantıklı bir karar olacaktır. Sigara bırakmak için ise nikotin bantları, nikotin sakızları bir kurtarıcı pozisyonunda olacaktır.

Nikotin Sakızları Gerçekten İşe Yarıyor Mu ?

Nikotin bantları bildiğiniz yara bantlarına benzer bir üründür. Plaster içerisinde nikotin mevcut ve cildimize nikotin yavaş yavaş salınarak, kana karışıyor. Bu şekilde kandaki nikotin miktarı sabit bir şekilde kalıyor. Sigara bağımlıları, sigara kullanımını bir an bile olsun eksik ederlerse kandaki nikotin miktarı hızlı bir şekilde düşerek ”yoksunluk sendromu” adını verdiğimiz belirtilerin ortaya çıkmasına neden olur. Kişi bu durumda rahatsız olur ve hem kendine hem de çevresindekilere oldukça zarar verebilir. Bu durumun çözüm yolu ise sigara içmek, nikotin temin etmekdir. Nikotin bantların kullanarak az da olsa vücudunuza nikotin sağlamış olursunuz ve düzenli bir kullanım sonucunda sigaradan rahatlıkla kullana bilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Ergenlikte Sigara Bağımlılığı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sigara bırakmak isteyenler, öncelikle bu işin oldukça ciddi olduğunu ve kesinlikle sigara bırakma konusunda kullanılan ürünlerin bir araç olduğunu, herhangi bir kesinliği olmadığını ve tamamiyle kendi iradeleri ve kararları sonucunda sigaradan kurtulabileceklerini bilmeleri gerekiyor. Eczanelerde nikotin bantları şeklinde rahatlıkla reçetesiz bir şekilde alabilirsiniz. Günlük sigara tüketiminize bağlı olarak çeşitli nikotin bant numaralarından size uygun olan nikotin bandınızı alabilirsiniz. Size belirtilen şekilde günlük olarak düzenli bir şekilde kullanmanız durumunda çok kısa bir süre içerisinde sigaradan kurtulabilirsiniz. Nikotin bantları kullanıcı yorumları ise oldukça iyi. Sizlere bu yolda başarılar dileriz. Sağlıklı günler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir