Omuz çıkığı nasıl tedavi edilir?

Vücudumuzun temel yapısı olan iskelet, birbirine eklemlerle bağlı kemiklerden oluşur. Bebeklerin kemik sayısı yetişkinlerden fazladır, bazı kemikler büyüdükçe birbirine kaynayarak tek bir kemiği oluştururlar. Kemikler, doğru hareketler yapmaya izin verecek şekilde eklemlenmiştir. Eklemler sayesinde birçok farklı hareket yapılabilmektedir. Kemik sağlığında da en önemli unsur kuşkusuz eklem sağlığıdır. Eklemlerde oluşabilecek olan iltihap, zedelenme veya çıkık; kemik ve dolayısıyla iskelet sağlığını olumsuz etkileyecektir. Eklemler bu anlamda hassas dokulardır, harekete elverişli yapıları basit bir darbede zarar görebilir. Yine de kemiği korurlar, kemik kırılması eklem zedelenmesine oranla daha zor bir durumdur.

Kesinlikle tıp dışı…

Kesinlikle tıp dışı çözümlerden medet ummayın. Çünkü bu tip çözümler ülkemizde yaygın bir şekilde ele alanın ve insanların üzerine kafa yorduğu ve insanların bu noktada kandırıldığı şifa arayışı ile birlikte insanların paralarının alındığı alanlar olarak biliniyor. Unutmayın ki herhangi bir ortopedik durumda bu konuda söz söylemeye tek yetkili kişi kesinlikle ortopedist hekimdir. Yani biz ortopedist hekimler ne diyor ise eğer sağlığınıza önem veriyorsanız yapmak durumundasınız. Bunu eğer kendinizi için bir zaaf olarak görüyorsanız kırıkçı ve çıkıkçılarda zaman ve paranızı harcayabilir ardından da sağlığınızı da gittiğiniz yerde bırakarak hayatınıza devam edebilirsiniz. Unutmayın her ihtimalde kaybeden sizler olacaksınız.

Hekimlerin dediğini uygularsanız…

Hekimlerin dediğini uygularsanız sizin için en uygun çözüme doğru yürüyor olacaksınız. Çünkü hekimler çeşitli bilimsel tetkikler ve tüm akademik yaşantılarında gördükleri tecrübeler doğrultusunda siz hastasını doğru tedavi ile yönlendirecektir. Benim uzun zaman süren akademik yaşantımdan aldığım gözlem tecrübesi ve tedavi tecrübesi ile birlikte hastalarıma yaşadıkları sorunlar karşısında en uygun tedavi yöntemi ile karşılık verdiğime inanıyorum. Bu durumu da bu tip bir eğitimden geçmemiş birisinin yapabileceğini düşünmüyorum. Bundan hareketle insanların bu köhne zihniyet karşısında verdikleri kararların her geçen gün azaldığını ve bilimin tıbbın ışığında gereken adımların atıldığını görüyorum. Bu durumu da bir hekim olarak görebilmek çok büyük mutluluk ile birlikte yaptığım mesleğe olan inancımı artırmakta.

İlginizi Çekebilir:  Tırnak Batması Nasıl Geçer?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir