Patates ile Cilt Maskesi

Evinizde en basitinden patates ile bile cilt maskesi yapabilecekken kimyasal ürünler ile cildinizi riske atmanız gerekli değil. Bu nedenle şimdi sizlere birçok malzeme ile nasıl evde doğal maskeler yapabilirsiniz, ondan bahsedeceğim.

İlk maskemiz patates ile yapılmaktadır. Patates ve birkaç malzemenin de yardımı ile evde, cildiniz için nasıl kullanışlı bir maske yapabilirsiniz gelin bakalım.

Malzemeler:

  • 1 tane patates
  • Elma sirkesi
  • Badem yağı

Hazırlanışı:

Öncelikle patatesi rendelemeniz iyi olacaktır. Maskeyi kullanırken rahat olması açısından patatesin rendelenmiş olması size avantaj sağlayacaktır. Hemen ardından ise bir kap yardımı ile birer tatlı kaşığı olmak üzere elma sirkesi ile badem yağını ilave edebilirsiniz. Tüm bu karışımı artık rahatlıkla cildinize sürebilirsiniz. 20 dakika kadar bekleme süresi olan bu maskeyi maden suyu ile temizlemeniz ise artı katkı sağlayacaktır. Çok daha faydalı olmasını istiyorsanız bu tarz doğal maskeleri maden suyu ile temizleyebilirsiniz. Elbette her maske için geçerli değildir, bazı maskeleri limon ve süt gibi farklı sıvılar ile de temizleyebilirsiniz. Bu nedenle maskenin yapılışında belirtilip belirtilmediğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse bu maske için maden suyu uygundur.

Şimdide ikinci bir pratik maskemizin tarifine geçelim.

Malzemeler:

  • Yulaf unu
  • Yoğurt
  • Ve zeytinyağı

Hazırlanış:

Tahmin ediyorum ki herkesin evinde bu üç malzemeyi rahatlıkla bulmak mümkündür. En kötü ihtimal ile yulaf unu sıkıntı olabilir ancak onu da sıradan bir markette dahi doğrudan satın alabilirsiniz. Şimdi gelelim maskeyi nasıl hazırlayacağımıza…

İlginizi Çekebilir:  Ciltteki benler neden oluşur?

Ortada zaten fazla bir malzeme yok, doğrudan bir kap yardımı ile üç malzemeyi de iyice karıştırmamız gerekecektir. Zeytinyağı bir çay kaşığı olmak üzere diğer malzemelerden birer çorba kaşığı ilave etmeniz yeterlidir. Siz yine duruma göre çok hafif oynamalar yapabilirsiniz. Maske, yüzünüze sürebileceğiniz şekilde hazırlanmalıdır. Daha sonra ise cildinize istediğiniz şekilde uygulayabilirsiniz. 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su yardımı ile cildinizi yıkayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi gayet basit şekilde hazırlayabileceğiniz maskeler ile cildinizi daha sağlıklı bir hale getirmek mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir