Pratik Zayıflama Yöntemleri

Alternatif ve pratik zayıflama yöntemlerinden bahsedeceğiz. Bu yöntemler ile uzun uğraşlar gerektirmeden ve farkında olmadan zayıflayacaksınız. Gün içerisinde zaten yaptığınız aktiviteleri vücudunuz açısından daha faydalı hale getirmeye ne dersiniz? Yaza fit bir vücutla girmek ve selilütlerden kurtulmak için burada yazanları doğru uygulamanız gerekmektedir. Zayıflamak zor bir iş olabilir, azim ve uğraş gerektirdiği doğrudur fakat yinede özellikle zayıflamak için çaba sarfetmeden farkında olmadan yağlarınızı yakabilir, yavaş yavaş fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Kilo verebilmek ve zayıflamak işini gözünüzde fazla büyütmeyin. Kilo vermek aslında düz mantık düşünülürse kalo yakmaktan ibarettir ve kalori yakabilmek için her şeye sahibiz diyebiliriz.

Aşağıda yazan önerilere kulak verin ve bunları düzenli bir şekilde uygulayın. Farkı gözlerinizle göreceksiniz hazır mısınız?

Sakız çiğneyin;

Sakız çiğnemenin zayıflamaya faydası olduğu bazı araştırmacılar tarafından ortaya koyulmuştur. Metabolizma hızını yüzde 15 civarında artırdığı söylenmektedir.

Garnitürlere hayır;

Çikolata, lokum, şeker derken her ikram edilen şeyi alır ve ağzınıza atar olmuşsunuz siz! Buna bir dur demek vaktidir. Kendinizi gerekirse fazladan yediğiniz her kalori için cezalandırın. En sevdiğiniz diziyi izlememekle cezalandırın mesela o gün.

Kalori hesabı yaparak yeyin;

Bir üstte söyledik abur cuburu azaltın diye ama eğer illaki bir şeyler kek, gofret çikolata yemeniz gerekiyorsa, yemeden duramayacak gibiyseniz muhakkak üzerindeki kalori cetvelini değerlendirin. 100 kcal (100 kalori) üzerinde bir besin ise onu derhal aldığınız rafa geri koyun. Bir de eğer o aldığınız kaloriyi tekrar yakabileceğinizi düşünüyorsanız alın ve doya doya yeyin. Önemli olan ileriyi düşünerek yemek.

Kahve veya çayın yürüyüşü;

Elbette doğru, eğer düzenli olark spor yada yürüyüşe gidiyorsanız muhakkak su içtiğiniz kadar çay veya kahve tüketimi de unutulmamalıdır. Çayın kalorileri yaktığı ve yakmaya yardımcı olduğu gerçeği sakın unutmayalım. Sıcak yaz aylarında ise soğuk hazır çaylar tercih edilebilir. Aslında şöyle bir düşünüldüğü zamanda kulağa hiç fena gelmiyor buz gibi ne dersiniz?

İlginizi Çekebilir:  Kilo Aldırıcı İçecekler Nelerdir

Ilık suyun faydası;

Günde 5 litre su için diye kesinlikle demiyoruz ama susuz da kalmayın. Vücudunuzun her şeyden çok suya ihtiyacı var. Size en basit ideal su içme metodunu söyleyeceğim nedir bu? Her öğünden önce ve sonra birer su bardağı su için. öğün aralarında ise yine birer bardak su için. Günde 9 su bardağı civarında su yapmaktadır ve bu sizin için yeterlidir. Tabi abartmamak  kaydıyla daha da arttırılabilir. (Öksüz doyuran kocaman bira bardaklarıyla su içmenizi söylemiyoruz hem bu hileye girer. Normal su bardağı efenim.)

Fatfood alışkanlığına dur deyin;

Stresli hayatın çilesini çekmekle meşgulken acıktığınız zaman ne oluyor? kafanızı bir kaldırıyorsunuz ve her tarafta burger zincirleri pizza dükkanları, tavukcular, börekçiler, dönerciler derken bir sürü hızlı yemek servisi ağı.. Yani kısacası kalori deposu. Buralardan yiyeceğiniz bir akşam yemeğinden aldığınız kaloriyi emin olun evde yediğiniz 3 günlük yemekten alamazsınız. Sizce hangisi mantıklı? Oturun akıllıca evinizde yeyin peynir ekmeğinizi. Ara sıra kendinizi de şımartın ama, yakabilecekseniz eğer..

Sağlığınıza dikkat edin;

Nasıl mı? Mesela metabolizmanızın hızlı çalışmasını engelleyen tiroid bezinizin kontrollerini yaptırın. Belki hastalığınızın kaynağı budur ne dersiniz? Azda yeseniz çokta yeseniz troid bezleri sağlam çalışmıyorsa yemekleri kim öğütecek, metabolizmayı kim hızlandıracak?

Açlıkla tokluk arasında kalmayın;

Oturduğunuz yerde huzursuz musunuz? Yada bir şey yesem mi yoksa yemesem mi diye mi düşünüyorsunuz? burada şeytanın bacağını kırabilirseniz eğer sizden kalitelisi yok! Bu tür durumlarda acı yemekten kaçının, çünkü iştahınız daha da artacaktır. Açlığı bastırmak için bir tavsiyemiz var. Ağzınıza bir tane mentollü herhangi bir şeker atın, daha sonra bir su bardağı kadar su için. Bu sizin yemek yeme isteğinizi bastıracaktır.

İlginizi Çekebilir:  Hollywood Diyeti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ne yediğinizi not alın;

Yediklerinizi yazın ki daha sonra gördükçe utanın. Ben bunları tek seferde nasıl yedim neden yedim diye düşünün ki bir sonrakine aynı hatayı yapmayın. Her yediğinizi yazın ve bazılarının ne kadar gereksiz ve olmazsa olmaz olmayan şeyler olduklarını görün. Bunlar sizi zihnen ikna edecektir.

Süt için;

Süt hem kalsiyum kaynağıdır hemde oldukça doyurucudur. Bir anda litrelerce süt içmek sakıncalıdır. Onuda adabıyla tüketmek en doğrusu. Süt için açıkçası şunu söyleyebiliriz, “zararsız tek beyaz”. Süt alışverişlerinizde az yağlı sütleri tercih etmeyi unutmayın.

Zayıflamak istediğinizden emin olun;

Eğer zayıflamayı, sıkı bir vücuda sahip olmayı gerçekten istiyorsanız bunu başaracağınıza da emin olmalısınız. Ama öncelikle dediğimiz gibi, kendinizi buna vermelisiniz. Örneğin kısa mesafelerde otobüs, toplu taşıma, taksi yerine yürümeyi tercih edin ölmezsiniz. Bacaklarınız kırılmaz hem trafiğe de katkınız olur. Her yere arabanızla gitmeyin doğayı kirletmeyin zayıflayın yahu. Bunlar zor şeyler değil. Fazladan vücudunuza giren her kalori size kilo olarak geri dönecektir bunu hiçbir zaman unutmayın ve psikolojik olarak kendinizi her zaman destekleyin.

Sizde kendi zayıflama yönteminizi aşağıya yorum olarak yazın, burada yayınlayalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir