Psikolojik Göz Ağrısı

Depresyon çoğu kişi tarafından ruhsal bir bozukluk olarak bilinmektedir. Fakat bu durum aslında tam olarak böyle değildir. Mutsuzluk, ümitsizlik, yaşama sevinci eksikliği ve birçok belirtisi ile hayatınız olağan halinden çıkmaya başlar ve değişir.  Ruhsal sorunlar olarak yaşanan ve görünen depresyonun, fiziksel sorunlara da yol açtığı doktorlar tarafından bilinmektedir. Kişi ruhsal olarak bir bunalım yaşadığı için vücutta bu duruma ayak uydurmaktadır. Çoğu zaman bu problemin fark edilmemesi ile gerekli teşhis konulamamaktadır.

Tabi sorunlar tamamen psikolojik olsa dahi ağrıların şiddeti ve sancısı bir o kadar gerçek olabiliyor. Dediğimiz gibi vücut düşüncenize göre hareket ediyor ve size ayak uyduruyor. Hatta psikolojik olarak seyreden hastalıklar bir zaman sonra ilerleyen günlerde, ciddi bir soruna bile dönüşebiliyor.

Psikolojik olarak vücutta hissedilen rahatsızlıklar; kas ve eklem ağrıları, göğüs ağrısı, sindirim sistemi bozukluğu, aşırı yorgunluk, uyku problemleri, baş ağrıları görülebilmektedir. Tabi bunun yanı sıra ele aldığımız başlıkla beraber göz ağrısı da psikolojik nedenlere bağlı olarak yaşanmaktadır. Göz ağrısının çoğu zaman gözünün uzak ve yakın olarak bozukluk sebebiyle veya yorgunluk sebebiyle ağrıdığı zannedilir. Hatta göz doktorunuza gittiğinizde gözünüzde bir bozukluk olmadığını söylerse eğer, bu sorunun psikolojik olarak vücutta nüksetmiş olması anlaşılmalıdır.

İşyerinde göz temasının oldukça fazla olduğu, oyalamalı işlerde çalışıyorsanız, bilgisayar ekranına sürekli bakacağınız durum söz konusu ise, göz ağrıları çoğu kişide yaşanmaktadır. Bu psikolojik olarak göz ağrısı hissettiğinizin kanıtı olarak da anlaşılabilir. Hatta dediğimiz gibi önlemi alınmazsa ileriki safhalarda ciddi sorunlar yaşamanıza sebep olacaktır. Araştırıldığında psikolojik göz ağrısı çeken hastanın belli müddet tedavi görmemsi sonucunda kör olduğu görülmektedir. Bu durumun hezimetini açık bir şekilde belli etmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Halüsinasyon Nedir, Nasıl görülür?

Psikolojik Göz Ağrısının Tedavi Yöntemi Nedir?

İlk öncelikle ruhsal olarak sıkıntınızı gidermeniz gerekmektedir. Psikolojik tedavinizi görmeniz gerekmektedir. Bunun için uzmandan yardım almanız en doğrusudur. Depresyon tedavisiyle birlikte görülüyor ki, hasta birçok ağrı ve şikâyetlerinden hafif hafif zaman içinde kurtuluyor. Hafifleyerek tamamen yok olması sağlanıyor. Tabi hastanın tedavisinin başarı ile sonuçlanmasının asıl sebebi de, hastanın her şeyi açık bir şekilde doktoruyla paylaşmasından geçmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir