Saç Ekimi Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Saç ekimi işlemi kısaca her iki kulağı arasında bulunan ense kısmından ömür boyu dökülmeyen saçların alınarak ön kısma nakledilmesi ile gerçekleşir. Saç ekimi, hastanın kendi ense kökünde bulunan saçların kalitesiyle doğru orantılı olarak kesin çözüm sunar veya sunmaz. Kişinin ensesinde bulunan saçlar ne kadar dayanıklı ve dirençli ise bu işlem o kadar kesin çözüm sunar. Yani ensedeki saçlar ne kadar sık, gür ve dirençli ise kişi eski görüntüsüne o kadar çabuk ulaşabilmektedir.

Günümüzde 7 – 8 bin saç teline varan ekimler yapılabilmektedir. Teknolojinin ilerlemesiyle ensede hiç bir iz kalmadan saç kökleri tek tek alınmaktadır. Saç nakli plastik cerrahi kapsamına girmektedir. Tüm bahsedilen bu işlemlerin sonunda kişinin ense bölgesinden saç alındığı hiç bir şekilde anlaşılamamaktadır. Saç ekimi sonrası 5 – 6. aylarda saçlar çıkmaya başlar ve ekilen saçların yüzde doksansekizi çıkabilmektedir ve enseden alınan hiç dökülmeyen saçlar ile işlem yapıldığı için ömür boyu kalıcı saçlarınıza kavuşmuş olursunuz.

Ülkemizde Saç Ekimi

Saç ekimi Türkiye’de çok pahalı bir işlem değildir. Türkiye’de bulunan iş gücü nedeniyle dünyanın en uygun fiyatlı saç ekimi işlemini gerçekleştirebilmekteyiz. Günümüzde uzakdoğudan, arap ülkelerinden ve avrupadan bir çok müşteri saç ekimi için Türkiye’de bulunan uzmanların kapısını çalmaktadır. Bu anlamda içiniz rahat olabilir, uygun fiyata en kaliteli saç ekim işlemini gerçekleştirebiliyoruz.

Yeni Saçlarım Ne Zaman Çıkar?

Saç ekiminden sonra saçların ne zaman çıkacağı, saç ekim işleminin ne kadar düzgün yapıldığına ve saç kalitesine bağlı olarak değişmektedir. Ortalama olarak 2 aylık süreç içerisinde saçlar çıkmaya başlar. Bu durum kişinin biyolojik yapısına bağlı olarakta nadirende olsa farklılıklar gösterebilir, ancak genellikle 2 – 4 ay arasında saçlar çıkmaya başlar. Saç ekimi sonrası doktorun tavsiye edeceği losyon ve şampuanlar düzenli olarak kullanılmalıdır. Bu losyon ve şampuanlar saçın kabuklanma dönemi adını verdiğimiz saç çıkmasından hemen önce gerçekleşen evreyi atlatabilmek için son derece önemlidir. İlk ayda ekilen saçların ortalama %40’ı dökülmektedir. Bazı kişilerde ise ikinci ay sonrasında ekilen saçın %70’i dökülebilmektedir. Bu dökülmenin oranı yapılan plastik cerrahi işleminin kalitesi ile doğru orantılıdır. Saç enseden çıkartıldıktan sonra çok fazla zaman geçirmeden ekilmesi gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Sekonder Hipertansiyon ne demek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir