Saunanın Cilde Faydaları Nelerdir?

Toksinlerden kurtulmak için sauna iyi bir çözümdür. Ancak ülkemizde saunalarda olması gereken özelliklere çok fazla dikkat edilmemektedir. Kuru sıcak ortamın sağlanması ve dengeli bir atmosfer içerisinde toksinlerden sağlıklı bir şekilde kurtulmak için saunayı tercih etmemiz gerekir. Nem oranın %20’lerde olması gereken saunalar, %70 nem oranının üzerine çıktığında özellikle astım hastaları için ciddi sağlık sorunlarına yol açabilirler.

Nem dengesi sauna için nasıl olmalı?

Cilt bakımında toksinlerin atılması ve cildin nem dengesinin korunması önemli bir aşamadır. Bu, saunalarda özellikle mentollü buhar sayesinde kolaylıkla sağlanır. Sauna seçimi yaparken saunanın nem dengesine dikkat etmeniz gerektiğinin altını çizerek, cilt bakımı için sauna kullanımı ile ilgili önerilerimize devam ediyoruz.

Sauna öncesinde krem kullanmalı mı?

Saunada asla krem veya çeşitli diğer kozmetik ürünler kullanılmamalıdır. Ortalama sıcaklık 90 dereceyi bulabileceği için kullanılacak ürünler bozulma gösterebilir. Bu nedenle saunada krem veya diğer kozmetikler kullanılmamalıdır. Bu ürünler gözenekleri de kapatacağı için saunaya girmeden önce de krem vs sürülmemelidir. Toksin atımını sağlıklı bir şekilde sağlamak için sauna sonrasında buhar odasına geçerek kuruyan cildin nem dengesini sağlamasını ve böylece toksinleri atarken cildin gençleşmesini de sağlamanın ayrıcalığını yaşamak mümkün.

Sauna öncesinde neler yapmak gerekir?

  • Saunadan önce mutkala sıcak duş almanız gerekir, böylece gözeneklerin açılmasını sağlarsınız.
  • Krem sürmemelisiniz, gözenekleri kapatan tüm uygulamalardan kaçınmalısınız.
  • Sauna için hazırlanırken mutlaka saçlarınız için nemlendirici kullanın, cildiniz için değil.
İlginizi Çekebilir:  Yumurta, Bezelye ve Çilek Maskesi

Cilt sağlığı ve özellikle toksin atımı için saunanın faydaları saymakla bitmez. Toksinlerin atılması, bağışıklık sistemi için olduğu kadar cilt güzelliği ve gençliği için de önemlidir. Sauna sayesinde toksin atarak daha sağlıklı, genç ve güzeln bir cilde sahip olabilir; bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir