Selülitlerden Kurtulmak İstiyorum!

Kendi evinizde uygulayacağınız birkaç basit yöntem ile selülitlerinizi kolayca azaltıp yaza selülitsiz bacaklar ile girebilirsiniz.

Bitkisel yağ karışımları ile selülitlerinizden kurtulun

1 tatlı kaşığı susam yağı, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 12 damla kekik, 8-9 damla biberiye yağı , 9 damla portakal yağını karıştırarak duştan 1 saat önce, vücudunuzdaki selülitli bölgelere masaj yaparak yediniz. 1 saat civarında bekledikten sonra, karışımı sürdüğünüz bölgeleri fazla bastırmayarak, fazla incitici olmayan bir kese ile keseleyin. Bu işlemi her 3 günde bir yapın ve sonucu gözlemleyin. Olumlu yönde düzelmeler ve selülitlerinizdeki azalmaları hissedeceksiniz.

İki kaşık melisa yağı, iki kaşık ada çayı ve iki kaşık okaliptüs yağını bir kabın içerisinde karıştırın. İçine 10 – 15 adet ezilmiş aspirin ve 4 tane limonu sıkıp suyunu ekleyip iyice karıştırın. Bu karışımı vücudunuzdaki selülitli bölgelere hafif bastırarak, masaj yaparak iyice yedirin. Bu işlem öncelikle selülitlerinizi en aza indirecek, yanı sıra cildinizi canlandıracaktır. Masajdan sonra 50 dakika kadar bekleyin ve ılık suyla duşunuzu alın.

Elma Sirkesi ile selülitlerden kurtulun

1 küçük bardak, derecesi yüzde dört veya yüzde altı olan elma sirkesiyle 1 çay bardağı elma suyu, limon yağı ve biberiye yağı ekleyerek iyice karıştırın. Bu karışımı selülitli bölgelerinize emdirerek masaj  yaptıktan sonra mutfağınızda kullandığınız streç film ile bacaklarınızı sarın. Fazla sıkı olup kan akışını yavaşlatmamasına dikkat edin. 1 Saat süreyle bekledikten sonra yıkayıp nemlendirici losyonunuzu sürerek masaj yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Saç Boyalarının Nеdеn olduğu Zеhirlеnmеlеr Vе Yapılması Gеrеkеnlеr

Bu streç ile sarma yöntemi selülit tedavilerinde çok etkili olan yöntemlerden birisidir. Ayrıca bu uygulamayı yaparken günde 1 bardak şekersiz greyfurt suyu içerseniz tedavinin olumlu sonuçlanmasına katkıda bulunacaktır.


Selülitle savaşma yöntemleri;

  • Günde birkaç bardak biberiye yağı içmek selülit oluşumunda önleyici etkiye sahiptir.
  • Günde birkaç bardak domates suyu içerseniz selülit oluşumu azalır ve vücut toksinlerden arınır.
  • Bir miktar ince kıyılmış enginar yaprağını 1 bardak suda haşlayınız. Demlendikten sonra, günde birkaç bardak bu çaydan aç karnına ve şekersiz olarak tüketin.
  • Yeni sıkılmış 1 küçük bardak limonu bir küçük bardak suyla ile karıştırıp günde bir defa içiniz yarım çay bardağı ılık su ile yarım su bardağı zeytin yağını karıştırığ içine yarım çay bardağı da deniz suyu kattıktan sonra karışımı selülitli bölgenize ovalayarak uygulayın. Bu işlem selülit oluşumunu geciktirecektir ve en aza indirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir