Silikon Ameliyatı Faydaları Zararları

Göğüs estetiği yaptırmak isteyen insanların sadece daha ideal ölçülere sahip olmak değil, kendilerine güven ve hayatta daha mutlu olmayı isteme gibi beklentileri vardır. Silikon ameliyatını sadece kadınlar değil, erkekler de yaptırabilirler. Meme büyümesi problemi yaşayan erkeklerin hem büyük meme probleminden kurtulmaları hem de meme silikonu ile kaslı yapı görünümüne sahip göğüslerle kendilerine olan güvenleri yükseltmeleri mümkündür.

Silikon ameliyatları her iki cins içinde artık normal karşılanmaktadır. Daha çok kadınların uygulattığı meme protezleri, anne adaylarının süt verme sürecinde zorlanmalarına neden olmakta. Bu nedenle meme protezi yaptırırken iki kere düşünmek gerekir.

Meme protezi çeşitleri nelerdir?

  • Jel protezler
  • Serum şeklindeki protezler

Meme silikonu ameliyatı öncesinde ne gibi hazırlıklar yapılır?

Mutlaka mamografi çekilmeli, ultrasonografi testinden geçirilmelidir. Hasta, operasyon öncesinde çeşitli sağlık kontrollerinden geçmeli ve ameliyata sağlıklı bir şekilde girmelidir.  Silikonun kansere neden olması gibi yanlış söylentilere kulak verilmemeli, hastanın bu durumla ilgili merak ettiği tüm sorular, doktor tarafından tek tek cevaplandırılmalıdır. Silikon operasyonundan sonra meme ucunun çok daha fazla duyarlı olacağı hastaya söylenmelidir. Olası ihtimallerin tamamı hasta ile paylaşılmalıdır.

Silikon nasıl yerleştirilir?

Silikon göğüs içine üç farklı şekilde adapte edilir. Göğüs ucu, koltuk altı ve göğüs altı. Bu yerlerden hangisi müsaitse veya hasta ile birlikte hangisine karar verilirse o yöntem kullanılır. Ayrıca bu operasyonun normal şartlarda 1 saat sürdüğünü bilmelisiniz. Böylece tam teşekküllü bir hastanede 1 saat genel anestezi altında meme protezi ameliyatı için riskleri bilerek kendinizi bu duruma hazırlayabilirsiniz. Eğer kendinizi daha iyi hissedecekseniz ve daha güçlü bir duruşa sahip olacağınızı düşünüyorsanız her türlü estetik operasyonunu yaptırabilirsiniz. Aynaya baktığınızda gördüğünüz kişiyi sevmek için elinizden geleni yapıyorsanız, hiç kimse sizin bu çabanıza karşı çıkmamalı.

İlginizi Çekebilir:  Koltuk altı kokusunu önlemek için!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir