Solaryum Faydaları ve Zararları Nelerdir

Sağlıklı bronzlaşmak için solaryum bir alterantif olabilir. Ancak solaryum kullanırken de tıpkı güneşe çıkarken olduğu gibi önce süreyi kısa tutmak gerekir. Süreyi zamanla çoğaltarak solaryumun kalıcılığını sağlayabilirsiniz. Ev tipi solaryum makineleri olduğu gibi, güzellik merkezlerinde kullanıma sunulan makineler de etkin şekilde kullanılmakdatır. Ev tipi solaryum makinelerinin bronzlaşma konusunda sağlıklı sonuçlar verdiği gözlemlenmiştir. Solaryum genel itibari ile sağlıklıdır fakat, nasıl kullanıldığına dikkat edilmesi gerekir. Eğer solaryumu bilinçli şekilde kullanıyor, dikkatli davranıyorsanız solaryım size istediğiniz bronzluğu verecektir. Hamilelik döneminde, 18 yaşından altındaki kişilerde solaryum önerilmediği için bu konuda da hassas olmanız gerekir. Solaryum genel itibari ile bağışıklık sistemi üzerine zararları olabilen bir uygulamadır. Bu nedenle kullanmadan önce sizin için ne derece uygun olduğunu araştırmanız gerekir.

Solaryum makinesi nasıl çalışıyor?

Güneş ışınlarının benzer özellikte alternatifleri ile bronzlaşmayı sağlayan solaryum makineleri, UVA ve UVB ışınlarına sahiptir. Cilt tonunu koyulaşması için veya yaz başında bronzlaştırmayı hızlandırmak, kış aylarında ise bronzluğu korumak için solaryum tercih edilmektedir. Florasan lambalar aracılığı ile yayılan bu ışınlar, gerektiği ölçüde kullanılmalıdır. Aksi takdirde güneşin zararlarını solaryum cihazlarında da yaşamanız mümkündür.

Solaryumda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Solaryuma girerken gözlerinizi ve göğüs uçlarınızı korumanız gerekir. Hassas bölgelerin bu ışınlardan zarar görmesini engellemek için dikkatli olmak gerekir. Eğer bronzlaşmak için solaryumu kullanmak istiyorsanız, güneş kremi kullanmanızın şart olduğunu unutmayın. Çünkü nemlendirilmiş bir cilt çok daha sağlıklı bir şekilde bronzlaşır. Eğer cildinizde ölü deriler varsa ve yeteri kadar nemlendirilmemişse, solaryım cildinize zarar verebilir.

İlginizi Çekebilir:  Kil Maskesi ile Kuru Ciltlere Elveda!

Solaryum ne zaman kullanılmalıdır?

Gerek duyduğunuzda solaryum kullanılabilir fakat, sürelere dikkat ederek ve güzellik uzmanını önerilerini dikkate alarak bu uygulamayı yılın her dönemi güvenle kullanabilirsiniz. Bronzlaşmak için pratik bir çözüm olan solaryum, günümüzde çok fazla kişinin tercih ettiği bir yöntemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir